טיפול בהשמנת יתר אצל ילדים- טיפול אינטגרטיבי מדעי ומוביל ברעננה! טיפול השמנת ילדים, השמנת יתר בקרב ילדים, השמנה בילדים

 

השמנת יתר אצל ילדים/ השמנת יתר בילדים, טיפול בהשמנת יתר בילדים בגישה אינטגרטיבית וחדשנית במוטוריקל רעננה/ ת"א

 

השמנה בילדים/ השמנת יתר אצל ילדים, טיפול במוטוריקל בכלים בלעדיים וחדשניים בעלי רציונל מדעי ברור, ותוך התייחסות ראשונה מסוגה בעולם גם להיבטים יציבתיים ומוטוריים חשובים וכבדי משקל!

 לידיעתכם, ילד/ה הסובלים מעודף משקל ומטופלים באמצעות דיאטה יכולים, במקרה הטוב, להגיע למאזן אנרגטי/ קלורי אפס (קרי, סך הצריכה הקלורית משתווה למה שהגוף 'שורף'). במצב זה, ישנה שמירה על מבנה הגוף הנתון ללא ירידה במשקל. לידיעתכם, שיטת מוטוריקל (Adaptive-Load), מעניקה מענה אינטגרטיבי, יחיד מסוגו בעת טיפול בהשמנת יתר אצל ילדים ונוער- קִרְאו ותבינו!

 

השמנה בילדים - טיפול בהשמנת יתר ב-3 רמות: I פיזיולוגית II יציבתית III מוטורית מ-ש-ו-ל-ב...

 

 

טיפול בשיטת מוטוריקל (Adaptive-Load)- ארבעה מרכיבי טיפול אפקטיביים ביותר עבור השמנה בילדים/ השמנת יתר בילדים:

1. *בלעדי במוטוריקל* טיפול פיזיולוגי I: כלים בלעדיים לבניית שרירים/ הגדלת המסה השרירית (מסת הגוף הרזה- Lean Body Mass)/ העלאת המטבוליזם בקבוצות שרירים נרחבות בגוף (ועל ידי כך, הגדלת המטבוליזם הכללי/ B.M.R, דבר הגורם לצריכת אנרגיה/שריפת קלוריות גבוהה גם במצב מנוחה).

למידע נוסף על חיזוק השרירים הבלעדי במוטוריקל, לחצו: חיזוק שרירים לילדים. ראו גם: היפוטוניה בילדים היפוטוניה אצל ילדים

חיזוק שרירים משפר את יכולתם לאגור ואף לבזבז כמויות גדולות יותר של אנרגיה, לפתח רשת נימי דם עניפה, להפחית את לחץ הדם ואת העומס על הלב ולשפר את יכולת ההחזרה הורידית (יכולת הדם לזרום ביעילות מהפריפריה חזרה ללב) ורשימה זו חלקית בלבד...

 

2. טיפול פיזיולוגי II: פעילות אירובית עצימה שמטרתה שריפת קלוריות (בדגש על שומנים) וחיזוק מערכת לב-ריאה בהיבט הבריאותי! השמנת יתר נקשרת לבעיות בריאותיות כדוגמת סוכרת, יתר ל"ד, פרופיל שומנים לא תקין בדם וסיכון להופעת מחלת לב כלילית!

מה לעשות? מטבע הדברים, ילדים בעלי השמנת יתר אינם מתחברים/ אינם אוהבים ומעדיפים ככל האפשר להימנע מעבודה אירובית כדוגמת ריצה עצימה... (דווקא אלה שהכי זקוקים לכך...). אל דאגה, ברשותנו מגוון כלים ואסטרטגיות עבודה מתוחכמות על סיבולת לב- ריאה, גם עם ילדים 'עצלנים', כאלה שלא אוהבים להזיז את עצמם! הכלים היצירתיים שלנו הופכים את העבודה הסיזיפית לנעימה באופן יחסי ומתגמלת מאין כמוה!!

 

אימוני הסיבולת במוטוריקל מובילים בין היתר ל-

  • הגדלת נפח הפעימה/ stroke volume (כמות הדם המוזרמת דרך אבי העורקים בכל פעימה של הלב). הגדלת נפח הפעימה, פירושה שריר לב חזק יותר הפועל ביעילות רבה יותר (ראו גם דוגמא מוחשית, דוגמת 'שקית השוקו' בהמשך הדף...). הגדלת נפח הפעימה מובילה גם להעלאה בתפוקת הלב (Cardiac output, נפח הדם שהלב מזרים בדקה אחת..).

  • בעקבות כך, הדופק נמוך יותר בעת פעילות גופנית ובכלל (גם בעת מנוחה).

  • יכולת השרירים לקלוט חמצן מן הדם עולה,

  • קיימת ירידה בל"ד בעת פעילות ובכלל...

  • קיימת עלייה בצריכת חמצן מירבית (צח"מ/ Vo2Max)

  • עלייה בכמות כלי הדם והאינזימים האירוביים (ממש חגיגה אמיתית של בריאות).

 

3. *בלעדי במוטוריקל* טיפול יציבתי: השמנת יתר ויציבה/ שיפור היציבה: השמנת יתר אצל ילדים מלווה לעיתים קרובות גם בלקות יציבה שעיקרה הגדלת הלורדוזה המותנית (קמר מותני/ קשת עמוד שדרה מותני), לקות המכונה לורדוזיס. לידיעתכם, הימצאותו של הקמר המותני המוגזם, מבליט עוד יותר (בצורה יתרה) את הבטן העגולה ממילא, וגם את הישבן (הרבה מעבר להבלטה הקיימת בשל אחוזי השומן הגבוהים, כפי שניתן לראות בתמונות הבאות...). ואם לא די בכך, השמנת יתר (כשלעצמה) מהווה טריגר (זָרַז) משמעותי להגדלת הלורדוזה המותנית (ע"י הפעלת כוחות ביומכניים של משיכת עמוד שדה מותני לפנים...). כך שבעצם, מדובר בשני גורמים (1. השמנת יתר, 2. לורדוזיס/ קמר מותני מוגבר) בעלי קשרי גומלין, או במילים אחרות, שני גורמים שליליים המאיצים זה את זה... לפיכך, טיפול בהשמנת יתר אצל ילדים המשולב בטיפול בלורדוזיס המותני/ יישור לורדוזיס מותני (הכולל מעבר לחיזוק שרירים גם שינוי הרגלי יציבה, באמצעות כלים ועקרונות מתקדמים שפותחו במוטוריקל, כדוגמת מודל/ 'עיקרון שלושת ההַגֲאים' (Three steering wheels principle) לטובת הבנת המושג 'יציבה נכונה' וארגון יציבה פשוט, עצמאי ויעיל ע"י ילדים ונוער, הארכת שרירים קצרים ועוד...), שילוב כזה יניב את תוצאות הטיפול הטובות ביותר!

לידיעתכם, גם ילד/ה רזה עם בטן בולטת (כתוצאה ממנח עמוד שדרה מותני) עלול/ה לפתח דימוי עצמי שלילי של ילד/ה בעלת השמנת יתר...

 

בתמונה: ילד בן 9.5 הסובל מ השמנת יתר קלה, בשילוב לורדוזיס/ קמר מותני מוגבר כלומר, לקות יציבה המבליטה בצורה יתרה את הבטן והישבן...

 

בתמונה זו: אותו ילד באותה נקודת זמן, במנח יציבתי מתוקן המנטרל את הקמר (לורדוזיס) המותני המוגזם, ומטשטש את השמנת היתר הקיימת ברגע נתון (מביא אותה לפרופורציות האמיתיות). המצב צפוי להשתפר עוד, עם המשך טיפול בהשמנת היתר (באמצעים בלעדיים נוספים העומדים לרשותנו)...

 

חשוב לציין בהקשר הנוכחי כי פעמים רבות, טיפול להפחתת משקל אכן מוריד את מסת השומן התוך בטנית, אבל מותיר את הקמר המותני שנוצר על כנו (כפי שהוא), וכך, הרגלי היציבה השגויים שהילד סיגל לעצמו, משמרים מראה של בטן בולטת (למרות הירידה באחוזי השומן!).

אם כן, מובן כעת  כי טיפול בהשמנת יתר אצל ילדים פעמים רבות, מחייב גם התייחסות ליציבה של הילד! כאן בא לידי ביטוי יתרון בלעדי נוסף של שיטת מוטוריקל, שיטת הטיפול היחידה המעניקה מענה אינטגרטיבי (פיזיולוגי+יציבתי+מוטורי) לבעיית השמנת יתר אצל ילדים!

 

 

השמנת יתר אצל ילדים ו- לקויות מוטוריות- תמונת מצב עדכנית: מספר הילדים הזקוקים כיום להתערבות נמצא במגמת עליה מתמדת...

בעידן הטכנולוגיה וההייטק, ישיבה מרובה מול המחשב/ סמארטפון או הטלויזיה והיעדר פעילות גופנית הפכו לדבר שבשיגרה כמעט עבור כל ילד. למרבה האירוניה, גם מיומנויות ספורטיביות-מוטוריות אחרונות שעוד נותרו בעולמנו, כגון רכיבה על אופניים ונסיעה על קורקינט הופכות יותר ויותר לפעולות פסיביות כמעט לחלוטין בעידן הגאדג'טים הממוּנעים ('שב/ עמוד לך באופן פסיבי/ בסבבה, לחץ על כפתור וסע מבלי להזיע...'>>  כוונתנו מן הסתם לאותם אופניים ממונעים/ קורקינט ממונע ושלל צעצועים מזיקים אחרים).

אם עד לפני שני עשורים, שיחק כל ילד ממוצע לפחות שעה יומית במשחק ספונטני מחוץ לבית (תופסת, מחניים, משחקי כדור שונים וכדו') ובכך פיתח את יכולותיו המוטוריות, את כושרו הגופני, את יציבתו ופונקציות חברתיות שונות, הרי שכיום ההזדמנויות החיוניות כל כך פינו מקומן לקידמה הפוגעת בילד ויוצרת במקרים רבים כל כך, צורך בהתערבות טיפולית.

שיטת מוטוריקל ('Adaptive-Load') שפותחה מתוך ראייה מדויקת של הצרכים האלה, שיטה שאפתנית, בעלת כלים להקפיץ את ילדכם אף ממצב של נחיתות מוטורית, למצוינות בתנועה וספורט! לחצו כאן לצפייה במספר דוגמאות רלוונטיות.

 

4. *בלעדי במוטוריקל* טיפול מוטורי: השמנת יתר- הפחתה במשקל/ הפחתת משקל המלווה בהעצמה מוטורית: ילדים רבים כל כך הסובלים מהשמנת יתר, מבלים זמן ניכר מחיי היומיום שלהם בחוסר פעילות גופנית. בעוד שחבריהם באותה קבוצת גיל עסוקים כל העת בשכלול יכולותיהם המוטוריות (קואורדינציה כללית, סיבולת וכוח שריר, משחקי כדור ועוד ועוד...) באמצעות פעילות גופנית עניפה, בהשתתפות במשחק כדורגל או כדורסל אחה"צ, באמצעות השתתפות בחוגי ספורט ועוד ועוד (שלא נדבר על התרומה החברתית האדירה בפעילויות אלה...), אותם ילדים בעלי השמנת יתר, לעומת זאת, 'תקועים' באותו פרופיל מוטורי (אותן יכולות מוטוריות) שאפיין אותם בגיל הגן (והפער המוטורי בינם לבין בני גילם הולך ומעמיק כל העת...). לא פלא שילדים בעלי השמנת יתר נמצאים (בעל כורחם) במעגל קסמים שלילי של חוסר פעילות גופנית (הרי, איזה ילד ירצה לחשוף את החולשות הגופניות שלו בעיניי חבריו לכיתה/ לשכונה וכיוב'?).

 

פתאום זה קל... מוטוריקל

 

לפיכך, פיתחנו במוטוריקל מבחר עצוּם של כלי טיפול מדעיים ומובילים (מעל 2500!), לשיפור מהיר של סך היכולות המוטוריות של כל ילד (כדוגמת שיפור קואורדינציה/ קואורדינציה מוטורית, התמצאות במרחב/ התארגנות במרחב, שיווי משקל ילדים ועוד ועוד...), נוסף על לימוד מגוון רחב של מיומנויות (לימוד כדורסל, לימוד כדורגל, לימוד רכיבה על אופניים לילדים, לימוד רולר בליידס לילדים לימוד סקייט בורד (לימוד סקייטבורד ׀ לימוד רכיבה על סקייטבורד ׀ לימוד סקיטבורד) לימוד קפיצה בחבל ועוד ועוד...), דבר המהווה קטליזטור (זרז) להשתתפות בפעילות גופנית (הילד רוכש סוף סוף ביטחון עצמי, להשתתפות במשחקי כדור ועוד ועוד...). והתרומה?? פשוט אדירה! ילד הנוטל חלק בפעילות גופנית יומיומית הוא גם ילד נמרץ, השורף קלוריות (במקום לצרוך קלוריות בישיבה מול המחשב/ טלויזיה), ילד מלא בחיוניות, באמונה בעצמו, בתחושת שייכות לחברה (חלק מהקולקטיבה), דימוי עצמי גבוה יותר ועוד ועוד...

 

 

 

 

 

דיברנו על חיזוק מערכת לב-ריאה בהיבט הבריאותי...

שריר לב חזק, נחוץ מאוד לבריאות ולאיכות חיים יומיומית, כיצד??

ובכן, דוגמא אחת פשוטה (מובאת כאן באופן שניתן להסבירו גם לילדים צעירים) תמחיש זאת: מכירים את התופעה של דופק מואץ והתנשפות מהירה לאחר ביצוע מאמץ גופני קל כמו עלייה של קומה או שתיים במדרגות? או, התנשפות ממושכת ופרק זמן ממושך הדרוש לילד/ה (או אפילו לכם..) כדי להירגע ולהסדיר את הנשימה לאחר ריצה קצרה?

ובכן, תחשבו על הלב כמשאבה העטופה בשריר. בכל כיווץ של השריר, הלב "נסחט" ומזרים את הדם המצוי בו לגוף (כמו 'שקית שוקו' שאוחזים וסוחטים בעזרת שרירי כף היד כדי 'להזרים' שוקו לתוך חלל הפה). הזרמת הדם מהלב אל הגוף נחוצה לסיפוק הצרכים האנרגטיים של הרקמות, השרירים וכמובן המוח. כאשר השריר העוטף את ה'משאבה' חזק, כיווץ בודד שלו כמעט מרוקן את כל הדם מהלב, כלומר, כמות הדם המוזרמת מהלב לגוף גדולה (בדומה לסחיטה חזקה של אותה שקית שוקו). כך, מספר הפעמים שעל הלב להתכווץ בדקה נמוכה (תפוקת הלב בדקה מוגדרת כמכפלה של 'נפח פעימה-כיווץ'/ ‘stroke-volume' במספר הכיווצים שלו בדקה/ 'heart-rate') כלומר, הלב יכול 'להרשות לעצמו' להתכווץ פחות פעמים במשך דקה או בכלל, כדי להתמודד עם הדרישות האנרגטיות של הגוף.

לעומת זאת, שריר לב חלש מזרים כמות קטנה של דם בכל פעימה (חלק מהדם נותר בתוך הלב כאשר זה מתכווץ, וקרוי 'נפח שארית'). במצב לא בריא זה, הלב חייב 'לפצות' על הזרמות הדם ב'מנות קטנות' לגוף ולמוח (והרי, לגוף יש את הדרישות שלו, ו-"לא מעניין אותו בדיוק" שהלב חלש. את שלו הוא דורש 24 שעות ביממה!!). כדי לפצות ולספק לגוף את כמות הדם/ האנרגיה הנחוצה לו, הלב חייב להתכווץ בתדירות גבוהה יותר (מס' רב יותר של כיווצים/ פעימות בכל דקה) כדי שהמכפלה שצוינה קודם (תפוקת הלב) תישאר גבוהה. לב שמתכווץ מהר ללא הרף (דופק גבוה, גם במצב מנוחה) יוצר עומס על עצמו ועל כל המערכת (לחץ דם גבוה ועוד..). במצב זה איכות החיים נמוכה (מתנשפים מהר מכל מאמץ קל ודרוש זמן התאוששות רב, זוכרים?) וכמובן, יש לכך השלכות שליליות על הבריאות, כבר מגיל צעיר.

 

 

השמנת יתר בילדים? אצלנו במוטוריקל, ילדים עובדים ממש 'עם כל הלב' (תרתי משמע...)

 

 

 

 

הילד חוטף אלרגיה רק ממחשבה על בזבוז אנרגיה?

 

נתאים לו בדיוק את האסטרטגיה!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

השמנת יתר ותחלואות נוספות:

 

הזכרנו את הקשר הישיר שבין עודף משקל/ השמנת יתר אצל ילדים, לתחלואות כדוגמת סוכרת, יתר ל"ד, פרופיל שומנים לא תקין בדם וסיכון להופעת מחלת לב כלילית... אבל מעבר לכל אלה, ייתכנו שורה ארוכה של קשיים מוטוריים ויציבתיים הפוגעים באיכות החיים באופן לא פחוּת. אך הרשו לנו להרגיע אתכם, קשיים אלה זוכים למענה טיפולי/ טיפול מוביל במוטוריקל.

ובכן, ילדים רבים בעלי השמנת יתר סובלים, באופן ישיר או עקיף, גם מקשיים ב- מוטוריקה גסה, מוטוריקה עדינה ו- לקויות יציבה כדוגמת:

קושי בהתנתקות מהקרקע קושי לנתר על רגל אחת בשל פרונציה של כף הרגל ׀ סרבול מוטורי סרבול תנועה ׀ סרבול בריצה ריצה מסורבלת (ראו גם: קואורדינציה הגדרה) ׀ בעיות יציבה יציבה לקויה יציבה לא נכונה לורדוזיס לורדוזיס מותני יישור לורדוזיס מותני יישור לורדוזיס מותנית הרגלי יציבה לקויים ׀ דימוי עצמי נמוך ׀ היפוטוניה היפוטוניה בילדים ׀ חגורת כתפיים חלשה ועוד...

 

 

 

מידע נוסף על אפשרויות טיפול חדשניות העומדות לרשותנו, תמצאו ברשימת הדפים בתחתית הדף!

 

 

 

*שימו לב, דף טיפול בהשמנת יתר אצל ילדים/ טיפול בהשמנת ילדים יורחב בקרוב...

 

*מוצאים את דף השמנת יתר טיפול/ הפחתת משקל רלוונטי/ משמעותי? נודה על המלצתכם... לִחְצוּ על הסמל 1+ (לא זמין כרגע לגולשים בדפדפן Firefox): 

 

 

 

 

שיטת מוטוריקל- הצגה ב'גלריית המומחים' בערוץ 2 

 

 

הצגת שיטת מוטוריקל- מאמרו של אייל ציוני בכתב העת הישראלי לרפואת ילדים (Israeli journal of Pediatrics) גיליון פב' 2011

 

 

כיצד הפכה שיטת מוטוריקל לקונספט מוביל בתחום התפתחות הילד? הדף הבא יספק את התשובות:

שיטת מוטוריקל- תגליות מדעיות מובילות   אייל ציוני - כרטיס ביקור מדעי!

 

 

 

 

טיפול בהשמנת יתר בילדים? לראשונה בעולם:

 מוטוריקל- טיפול משולב, המבוסס על עקרונות מדעיים!

 

 

 

 

 

השמנת יתר אצל ילדים, טיפול בהשמנת יתר אצל ילדים- מידע רלוונטי נוסף תמצאו בדפים הבאים:

 

 

אימון כושר אישי: מאמן כושר אישי לילדים (אימון כושר אישי לילדים, אימון כושר גופני לילדים, פיתוח כושר גופני לילדים, מדריך כושר אישי לילדים, שיפור כושר גופני לילדים

 

 

היפוטוניה: היפוטוניה hypotonia היפוטוניה בילדים היפוטוניה אוטיזם טיפול בהיפוטוניה טיפול בטונוס שרירים נמוך היפוטוניה טיפול היפוטוניה אצל ילדים טונוס שרירים נמוך אצל ילדים  טונוס שרירים נמוך היפוטוניה וגמישות יתר גמישות יתר אצל ילדים גמישות יתר ילדים גמישות יתר במפרקים גמישות יתר של המפרקים  מתח שריר נמוך מתח שרירים נמוך  ישיבת w ילדים ישיבת w אצל ילדים ׀ רפיון שרירים קושי בעמידה קושי בעמידה והליכה קושי בעמידה ממושכת

 

 

איטיות: התנהלות איטית אצל ילדים/ ילד איטי/ קשיי התארגנות אצל ילדים/ ילד לא מהיר/ איטיות בכתיבה/ ילד איטי בכתיבה/ קשיי התארגנות בבוקר/ קשיים בהתארגנות בכיתה/ שיפור מהירות/ איטיות בתנועה/ שיפור זריזות / שיפור מהירות תגובה / שיפור זריזות רגליים/ שיפור זריזות ידיים/  שיפור זריזות מהירות

 

 

הכנה לכיתה א': הכנה לכיתה א מוטוריקה עדינה הכנה לכיתה א מוטוריקה הכנה מוטורית לכיתה א' מוכנות לכיתה א מוטוריקה הכנה לכיתה א'

 

 

התנתקות מהקרקע: שיפור יכולת הניתור פיתוח יכולת התנתקות מהקרקע קפיצה על רגל אחת לימוד קפיצה על רגל אחת קפיצה על רגל אחת אצל ילדים ילד בן 3 לא קופץ ילד לא קופץ  פרונציה קלה פרונציה בקרסול pronated feet

 

 

יציבה: בעיות יציבה ילדים, בעיות יציבה אצל ילדים בעיות יציבה אצל מבוגרים בעיות יציבה בעמוד השדרה בעיית יציבה בעיות יציבה טיפול בבעיות גב טיפול בבעיות גב עליון טיפול ביציבה לקויה בעיות יציבה בגיל ההתבגרות, לקות יציבה יציבה לקויה (בעיות גב אצל ילדים יציבה לא נכונה שיפור היציבה  גב כפוף  גיבנת בגב  יציבה נכונה ילדים  בעיות יציבה  קיפוזיס קיפוזיס גבית  קיפוזיס גבי  קיפוזיס טיפול  יציבה נכונה  יציבה ותנועה קיפוזיס קל  לקויות יציבה  עמידה רפויה  כתפיים שמוטות  עמידה כפופה  גיבנת  אי נוחות בצוואר צוואר כפוף גיבנת בצוואר  טיפול בגב כפוף  טיפול בקיפוזיס קואורדינציה יציבתית איך לעמוד נכון  קיפוזיס שוירמן Scheurmann’s disease Scheurmann’s kyphosis  לורדוזה מותנית (לורדוזיס מותנית, לורדוזיס מותני מוגבר, לורדוזיס  לורדוזיס מותני, לורדוזיס יתר, לורדוזיס טיפול, היפר לורדוזה, קמר מותני, רזה עם בטן בולטת, טיפול בלורדוזיס, טיפול בלורדוזה, טיפול בלורדוזה מותנית) חגורת יישור גב,חגורת גב לגב זקוף, שיטות טיפול בבעיות גב  איך לעמוד זקוף, שמירה על גב זקוף, איך ללכת עם גב זקוף, איך לעמוד זקוף, איך ללכת זקוף, איך להתרגל ללכת זקוף, איך ללמוד ללכת זקוף, איך אפשר ללכת זקוף סימן שאלה בגב הליכה כפופה הליכה כפופה אצל ילדים הליכה שפופה עמידה לא יציבה עמידה לא זקופה שיפור יציבה התעמלות לבעיות גב תיקון יציבה

 

 

 

אורטופדיה: טיפול בבעיות אורטופדיות טיפול בבעיות אורטופדיה בעיות אורטופדיות בילדים בעיות אורטופדיות בברך בעיות אורטופדיות בכף הרגל בעיות אורטופדיות אצל ילדים בעיות בכף הרגל ילדים בעיות בכף הרגל והקרסול בעיות אורטופדיות נפוצות בעיות אורטופדיות כף רגל  גיד אכילס קצר אצל ילדים גיד אכילס קצר גיד אכילס מקוצר קיצור גיד אכילס קיצור בגיד אכילס  פרונציה של כף הרגל פרונציה כף רגל  קריסה של כף הרגל, כף רגל קורסת פנימה, קריסת כף הרגל, קריסת כף רגל, קריסת כף רגל טיפול, קריסת כף הרגל, קריסת כף הרגל פנימה, קריסת כפות רגליים, השטחה של כף הרגל פרונציה בקרסול פרונציה ברגל גמישות יתר בקרסול בדיקת פרונציה/ פרונציה בדיקה פרונציה בכף הרגל (pronated feet), יישור ברכיים, רגלי X רגלי איקס (genu valgus), רגליים פונות פנימה ילדים, כפות רגליים פונות פנימה אצל ילדים, כף רגל פונה פנימה, כפות רגליים פונות פנימה (toe in position), כפות רגליים פונות החוצה (toe out position), תיקון רגליים עקומות, הליכה על קצות האצבעות אצל ילדים הליכה על קצות האצבעות ילדים, כף רגל שטוחה כפות רגליים שטוחות  פלטפוס גמיש, כפות רגליים שטוחות, כף רגל שטוחה ילדים, כף רגל שטוחה בילדים, כף רגל שטוחה אצל ילדים, כף רגל שטוחה בדרגה קשה, כף רגל שטוחה בדרגה קלה (pes planus / flat foot), פשיטת יתר בברכיים, פשיטת יתר בברך, יישור יתר בברך, יישור יתר של הברך יישור יתר בברכיים, יישור יתר ברך, נעילת ברכיים, נעילת ברך / genu recurvatum  אורטופדיה בעיות כף רגל וקרסול אורטופדיה בעיות ברכיים רגלי o, רגלי o טיפול, תיקון רגלי o, מה זה רגלי o, אורטופדיה ילדים רגלי o, רגלי או, רגלי או אצל ילדים, טיפול ברגלי o, מדרסים בעד ונגד forefoot varus

 

 

 

מוטוריקה גסה/ עדינה: מוטוריקה גסה מוטוריקה עדינה (מוטוריקה גסה אצל ילדים/ מוטוריקה עדינה אצל ילדים חיזוק מוטוריקה עדינה שיפור מוטוריקה עדינה שיפור מיומנויות מוטוריקה עדינה חיזוק מוטוריקה גסה שיפור מוטוריקה שיפור מוטוריקה גסה)

 

 

סגנון ריצה/ הליכה: שיפור סגנון ריצה ריצה נכונה איך לרוץ נכון לרוץ נכון שיפור יכולת ריצה ריצה נכונה טיפים ריצה נכונה למתחילים שיפור סגנון הליכה  תיקון תבניות הליכה, שינוי תבניות הליכה, שינוי תבנית הליכה ריצה מסורבלת  שיפור טכניקת ריצה שיפור מהירות ריצה שיפור כושר ריצה שיפור זמן ריצה הליכה כפופה הליכה לא זקופה הליכה לא סימטרית הליכה לא נכונה

 

 

סרבול מוטורי: סרבול מוטורי התפתחותי: דף התמצאות וריכוז נושאים ('תוכן עניינים') סרבול מוטורי ילדים מסורבלות מוטורית סרבול מוטורי סרבול גופני סרבול תנועתי סרבול תנועה קושי בתכנון תנועה  קשיים בתכנון תנועה ילד תלותי ילדים תלותיים קואורדינציה פיתוח קואורדינציה שיפור קואורדינציה שיפור קואורדינציה מוטורית קואורדינציה ילדים קואורדינציה לילדים קואורדינציה מוטורית קואורדינציה חזותית מוטורית קואורדינציה הגדרה קואורדינציה מרחבית  קואורדינציה ספורט חוסר קואורדינציה  תיאום יד רגל אבחון סרבול מוטורי  דיספרקסיה מוטורית  דיספרקסיה התפתחותית טיפול דיספרקסיה סרבול מוטורי dcd מהו סרבול מוטורי תיאום דו צדדי דיוק מוטורי פיזור תנועתי טיפול בסרבול מוטורי בגישה מדעית, בלעדית ומובילה במוטוריקל  הילד המסורבל: ביטוי יומיומי במגוון רחב של תחומי תפקוד

 

 

פרפקציוניזם/ הימנעות: ילד פרפקציוניסט  ילדים פרפקציוניסטים  ילד נמנע ילדים נמנעים

 

 

רתיעה מכדור: פחד מכדור רתיעה מכדור תפיסת כדור

 

 

שיווי משקל: שיווי משקל שיווי משקל ילדים  שיפור שיווי משקל  פיתוח שיווי משקל  שיווי משקל אצל ילדים קושי בשיווי משקל חוסר שיווי משקל אצל ילדים בעיות שיווי משקל אצל ילדים  איבוד שיווי משקל אצל ילדים קושי לשמור שיווי משקל עמידה על רגל אחת

 

 

שרירים: חיזוק שרירים חיזוק שרירים לילדים חיזוק שרירים ילדים שרירים רפויים רפיון שרירים רפיון שרירים אצל ילדים חיזוק חגורת כתפיים אצל ילדים חיזוק חגורת הכתפיים ילדים חיזוק חגורת הכתפיים לילדים חגורת כתפיים חלשה שרירים חלשים שיפור מתח שיפור מתח מקבילים

 

 

לימוד מיומנויות ספורט/ תנועה: לימוד מיומנויות מוטוריות לימוד מיומנויות ספורט לימוד מיומנויות תנועה לימוד קפיצה בחבל לימוד כדרור לימוד כדרור בכדורסל לימוד תפיסת כדור רתיעה מכדור לימוד דהרות לימוד דילוגים לימוד קשירת שרוכים למידה מוטורית תיאוריות מדעיות מובילות בלמידה מוטורית לימוד מיומנויות ספורט,תנועה,כדור לימוד כדורגל לימוד כדורסל לימוד כדורסל לילדים/ לימוד כדורגל לילדים שיפור עוצמת הבעיטה, שיפור חוזק הבעיטה ,שיפור דיוק הבעיטה, שיפור טכניקת בעיטה

 

 

סגנון ריצה/ הליכה:  שיפור סגנון ריצה ריצה נכונה איך לרוץ נכון לרוץ נכון שיפור יכולת ריצה ריצה נכונה טיפים ריצה נכונה למתחילים שיפור סגנון הליכה שיפור הליכה ריצה מסורבלת  שיפור טכניקת ריצה שיפור מהירות ריצה שיפור כושר ריצה שיפור זמן ריצה

 

 

לימוד אופניים: ללמוד לרכוב על אופניים לימוד רכיבה על אופניים לילדים הדרכת רכיבה על אופניים  לומדים לרכוב על אופניים לימוד רכיבה על אופניים ללא גלגלי עזר לימוד רכיבה על אופניים תל אביב לימוד אופניים לילדים  ללמוד לרכוב על אופניים  לימוד אופניים לילדים בלי גלגלי עזר לימוד אופניים ללא גלגלי עזר רכיבה על אופניים ללא גלגלי עזר ללמוד לרכב על אופניים למבוגרים שיעורי רכיבה על אופניים למבוגרים שיעורי רכיבה על אופניים לילדים  שיעורי רכיבה על אופניים לנשים ללמוד לרכוב על אופניים לילדים  לימוד רכיבת אופניים לילדים לימוד רכיבה על אופניים לנשים לימוד רכיבה על אופניים למבוגרים לימוד רכיבה על אופניים למבוגרים תל אביב  לימוד רכיבה על אופניים חשמליות לימוד רכיבה על אופניים חשמליים חרדה רכיבה על אופניים פחד מרכיבה על אופניים פחד מנפילה מאופניים

 

 

לימוד רולר-סרפר: לימוד רולר סרפר (לימוד החלקה על רולר סרפר/ לימוד רכיבה על רולר סרפר/ לימוד נסיעה על רולר סרפר)

 

 

לימוד רולר-בליידס: לימוד רולר בליידס לילדים, לימוד רולר בליידס למבוגרים, לימוד רכיבה על גלגיליות, לימוד החלקה על גלגליות, לימוד החלקה על סקטים, לימוד החלקה על רולר בליידס, לימוד רכיבה על רולר בליידס, לימודי רולר בליידס, איך לומדים רולר בליידס, לימוד רכיבה על גלגיליות, שיעורי רכיבה על רולרבליידס, שיעורי רולרבליידס, שיעורי רולר, שיעורי החלקה על רולר בליידס, שיעורי רולר בליידס, שיעור רולר בליידס, שיעורים פרטיים רולר בליידס, שיעורים פרטיים רולר בליידס, שיעור פרטי רולר בליידס, שיעור רולר בליידס תל אביב, רולר בליידס שיעורים, רולר בליידס שיעור, רולר בליידס לימוד לימוד רולר בליידס (לימוד גלגיליות ׀ לימוד החלקה על רולר בליידס ׀  לימוד רכיבה על רולר בליידס ׀ לימוד סקטים ׀ לימוד רולרבליידס ׀ לימוד רולרס ׀ רולרבליידס לימוד),

 

 

לימוד סקייט בורד/ לונגבורד/ קארבר: לימוד סקייט בורד לימוד סקייטבורד לימוד רכיבה על סקייטבורד לימוד סקיטבורד לימוד סקייטבורד למתחילים | לימוד לונגבורד | לימוד קארבר

 

 

 ראו גם: תשובות לשאלות נפוצות FAQ's

 

 

 

ואם רציתם את כל המידע בקיצור?

מוטוריקל- וזה כל השיפור!

 

 

 

 

התמצאות באתר ׀ בעיות אורטופדיות בילדים ׀ פרונציה של כף הרגל  ׀ חציית קו אמצע ׀ ויסות כוח ויסות תנועה ׀ אבחון מוטורי ׀ היפרטוניה טונוס שרירים גבוה אצל ילדים

 טיפול בסרבול מוטורי  ׀ הפרדת תנועה ׀ פונקציות ניהוליות ׀ לימוד רולר בליידס לימוד רולר סרפר  לימוד סקייט בורד  ׀ שיפור סגנון ריצה ׀ הפעלת יום הולדת ספורט

 דיספרקסיה מוטורית  ׀  קשר עין יד תיאום עין רגל  ׀  דיסגרפיה טיפול ׀ שיטת מוטוריקל- מאמר בכתב העת הישראלי לרפואת ילדים ׀ מאמר היפוטוניה ׀ מאמר DCD

הכנה מוטורית לכיתה א' ׀ התנהלות איטית אצל ילדים  ילד איטי ׀ מילון מונחים ׀ מאמן כושר אישי לילדים ׀ גמישות יתר במפרקים  גמישות יתר בילדים היפוטוניה וגמישות יתר   

 הפרעת קשב וריכוז הפרעות קשב וריכוז ׀ חיזוק שרירים לילדים רפיון שרירים חגורת כתפיים חלשה חיזוק חגורת הכתפיים לילדים חיזוק חגורת כתפיים אצל ילדים 

שרירים רפויים חולשת שרירים אצל ילדים שרירים חלשים אצל ילדים ׀  ׀ חיזוק חגורת כתפיים ילדים חיזוק חגורת כתפיים לילדים ׀

   יום הולדת ספורט לילדים יום הולדת ספורטיבי לילדים ׀  לרוץ נכון ׀ פיתוח קואורדינציה קואורדינציה ילדים שיפור קואורדינציה ׀ שיטת מוטוריקל Adaptive Load

  טיפול בילדים המגיעים מחו"ל ׀ לימוד קפיצה בחבל למידה מוטורית לימוד כדורסל לימוד כדורגל ׀ סרבול מוטורי סרבול גופני סרבול תנועה ׀  שרירים רפויים אצל ילדים

שרירים חלשים היפוטוניה היפוטוניה בילדים  היפוטוניה אצל ילדים  טונוס שרירים נמוך אצל ילדים טונוס שרירים נמוך

אודות מוטוריקל אייל ציוני ׀ גמישות יתר אצל ילדים גמישות יתר ילדים גמישות יתר של המפרקים  מתח שריר נמוך מתח שרירים נמוך ׀ לימוד רכיבה על אופניים לילדים

ללמוד לרכוב על אופניים לימוד רכיבה על אופניים ללא גלגלי עזר לימוד רכיבה על אופניים תל אביב ללמוד לרכוב על אופניים לימוד רכיבה על אופניים ללא גלגלי עזר

  לימוד אופניים לילדים בלי גלגלי עזר לימוד אופניים ללא גלגלי עזר רכיבה על אופניים ללא גלגלי עזר ללמוד לרכב על אופניים למבוגרים לימוד אופניים לילדים ׀  גב כפוף

שיעורי רכיבה על אופניים למבוגרים שיעורי רכיבה על אופניים לילדים ללמוד לרכוב על אופניים לילדים  לימוד רכיבת אופניים לילדים  לימוד רכיבה על אופניים לנשים

לימוד רכיבה על אופניים למבוגרים לימוד רכיבה על אופניים למבוגרים תל אביב לימוד סקייטבורד למתחילים ׀   בעיות יציבה

  השמנת יתר אצל ילדים טיפול בהשמנת יתר אצל ילדים ׀ מתח שרירים גבוה מתח שריר גבוה טונוס שריר גבוה טיפול בהיפרטוניה ׀ טיפול בדיסגרפיה ׀    

 קיצור גיד אכילס  קיצור בגיד אכילס טיפול בכף רגל פונה פנימה גיד אכילס מקוצר רגלי x רגלי איקס  כפות רגליים פונות פנימה  כף רגל פונה החוצה כף רגל פונה פנימה

פרונציה כף רגל כפות רגליים פונות החוצה הליכה על קצות האצבעות אצל ילדים הליכה על קצות האצבעות ילדים גיד אכילס קצר ׀ יציבה לא נכונה שיפור היציבה  

יציבה ותנועה קיפוזיס קל  קיפוזיס גבית לורדוזיס מותני לקויות יציבה עמידה רפויה כתפיים שמוטות עמידה כפופה גיבנת טיפול בגב כפוף טיפול בקיפוזיס קיפוזיס שוירמן  

 קיפוזיס גבי יציבה נכונה יציבה נכונה ילדים גיבנת בגב ׀ פיתוח שיווי משקל  שיווי משקל ילדים שיווי משקל שיפור שיווי משקל ׀ טיפול דיספרקסיה  דיספרקסיה התפתחותית

 קואורדינציה מרחבית  קואורדינציה מוטורית  קואורדינציה בכדורגל ׀ מוטוריקה גסה מוטוריקה עדינה חיזוק מוטוריקה עדינה שיפור מוטוריקה עדינה חיזוק מוטוריקה גסה

שיפור מוטוריקה גסה  אבחון יציבה אבחון סרבול מוטורי ׀ אבחון בעיות מוטוריות אבחון מוטוריקה גסה ׀ ביקורי-בית  ׀ התמצאות במרחב התארגנות במרחב    

    הכשרת מטפלים בתנועה טיפול בתנועה לימודים לימודי טיפול בתנועה לימודים טיפול בתנועה לימוד תרפיה בתנועה תרפיה בתנועה קורס טיפול בתנועה ׀ קישורים

  אימון כושר אישי לילדים, אימון כושר גופני לילדים  פיתוח כושר גופני לילדים  מדריך כושר אישי לילדים  שיפור כושר גופני לילדים ׀ איטיות בכתיבה

 בעיות שיווי משקל אצל ילדים ׀ תרפיה בתנועה לימודים ספורט טיפולי לימודים ׀  ימי עיון התפתחות הילד תיאום הרצאות כנסים התפתחותיים ׀   

 מוטוריקל המלצות ׀ קואורדינציית עין יד תיאום עין יד ׀ ספורט טיפולי לילדים פיזיותרפיה לילדים ריפוי בעיסוק לילדים תרפיה בתנועה ׀ תחומי הטיפול ׀ מפת אתר

 

 

All rights reserved to Eyal Tzioni © 2006-2015
כל הזכויות שמורות לאייל ציוני. העתקת או שימוש כלשהו במידע, פרסום או שימוש מסחרי בקבצים ללא רשות הבעלים אסורה על פי חוק.