טיפול בהשמנת יתר אצל ילדים- טיפול אינטגרטיבי מדעי ומוביל במוטוריקל! טיפול השמנת ילדים, השמנת יתר בקרב ילדים, השמנה בילדים

 

השמנת יתר אצל ילדים/ השמנת יתר בקרב בילדים/ במבוגרים, טיפול בהשמנת יתר בילדים/ במבוגרים בגישה אינטגרטיבית וחדשנית במוטוריקל

 

השמנה בילדים/ השמנת יתר אצל ילדים, טיפול במוטוריקל בכלים בלעדיים וחדשניים בעלי רציונל מדעי ברור, ותוך התייחסות ראשונה מסוגה בעולם גם להיבטים יציבתיים, אורטופדיים ומוטוריים חשובים וכבדי משקל.

מה הקשר בין טיפול בהשמנת יתר אצל ילדים למוטוריקה, יציבה ואורטופדיה? סקרנים? כל המידע בהמשך הדף!

ילד/ה הסובלים מעודף משקל ומטופלים באמצעות דיאטה יכולים, במקרה הטוב, להגיע למאזן אנרגטי/ קלורי אפס (קרי, סך הצריכה הקלורית משתווה למה שהגוף 'שורף'). במצב זה, ישנה שמירה על מבנה הגוף הנתון ללא ירידה במשקל. לידיעתכם, שיטת מוטוריקל (Adaptive-Load), מעניקה מענה אינטגרטיבי, יחיד מסוגו בעולם בעת טיפול בהשמנת יתר אצל ילדים ונוער- קִרְאו ותבינו!

 

 

אייל ציוני מציג את שיטתו החדשנית ל- טיפול בהשמנה אצל ילדים/ השמנת יתר בקרב ילדים בתכנית "מהיום דיאטה", ערוץ 10 (ינואר 2017).

 

 

 

השמנה בילדים - טיפול בהשמנת יתר אצל ילדים ב-4 רמות: I פיזיולוגית II יציבתית  III אורטופדית IV מוטורית מ-ש-ו-ל-ב...

 

 

 

טיפול בשיטת מוטוריקל (Adaptive-Load)- חמישה מרכיבי טיפול אפקטיביים ביותר עבור השמנה בילדים/ השמנת יתר בילדים:

1. *בלעדי במוטוריקל* טיפול פיזיולוגי- חדשני I: כלים מדעיים, בלעדיים לבניית שרירים/ הגדלת המסה השרירית (מסת הגוף הרזה- Lean Body Mass)/ העלאת המטבוליזם בקבוצות שרירים נרחבות בגוף, ועל ידי כך, הגדלת המטבוליזם הכללי/ B.M.R, דבר הגורם לצריכת אנרגיה/שריפת קלוריות גבוהה גם במצב מנוחה, מה שמסייע גם בשמירה על BMI נמוך!!

חיזוק שרירים משפר את יכולתם לאגור ואף לבזבז כמויות גדולות יותר של אנרגיה, לפתח רשת נימי דם עניפה, להפחית את לחץ הדם ואת העומס על הלב ולשפר את יכולת ההחזרה הורידית (יכולת הדם לזרום ביעילות מהפריפריה חזרה ללב) ורשימה זו חלקית לגמרי...

 

למידע נוסף אודות חיזוק שרירים בלעדי בשיטתנו, לחצו: חיזוק שרירים לילדים. ראו גם: היפוטוניה בילדים היפוטוניה אצל ילדים.

 

 

 

חדשנות מדעית/ שינוי תפיסות עולם...

 

פיתוח שיטת מוטוריקל הביא לעולם תפיסות טיפוליות חדשניות במגוון תחומים. גם בהקשר טיפול בהשמנת יתר/ טיפול בעודף משקל אצל ילדים, אנו נחשבים חדשניים ופורצי-דרך!

 

חשוב מאוד לדעת: תוצאות הטיפול המרשימות אליהן ילדכם יגיעו, מושגות במוטוריקל בזכות עבודה קשה. ילדים עובדים קשה אצלנו! מעבר להיותו של אייל ציוני "פיזיו-סטנדאפיסט" (משעשע ילדים מדופלם, דבר המסייע לרתום את הילדים לעבודה קשה, מידע נוסף בהמשך הדף...), אייל גם הגיע לפטנט "פורץ דרך" בפיזיולוגיה של המאמץ. מכירים את התופעה שילד צריך להתאמץ בפעולה כלשהי ואומר "קשה לי"/ "אינני יכול"/ "איני מצליח", בעוד שאתם/ הגורם המקצועי המטפל אינכם יכולים לדעת עד כמה הילד מתקשה באמת, או שמא מתעצל/ מוותר לעצמו/ מתחמק מאחריות ומשמיע אמירות סרק?

הרשו לנו לבשר לכם שמבחינתנו, עידן התחמנוּת חלף מן העולם! מעבר לפיתוח כלים 'פורצי דרך' ברמה המדעית לטובת חיזוק שרירים לילדים (מידע חשוב ממתין לכם בלחיצה על הקישור), הבאנו לעולם גם פטנט פיזיולוגי בלעדי ואדיר, המהווה "סנסור"/ חיישן, באמצעותו מסוגלים אנו לדעת ברמה מדעית ומדויקת, באיזו מידה ילדכם מתאמץ בתרגילי חיזוק השרירים, ועד כמה ניתן לאתגר אותו יותר! (הדבר מאפשר לנו גם להשיג חיזוק שרירים אבסולוטי, וללא סכנת פציעות!)

 

מדוע חשוב לכם לדעת זאת? אז מעבר לנושא הבטיחות בעת חיזוק השרירים, תרצו לדעת שההשקעה שאתם משקיעים בילד תישא פרי, גם אם ילדכם מתוחכם ואינו אוהב להתאמץ (מנצל את רמת האינטליגנציה הגבוהה שלו כדי להימנע ממאמץ..). ילדים אינטליגנטים ו"תחמנים" הם בד"כ קהל היעד העיקרי שלנו :)

 

חידושים מדעיים נוספים בנושא השמנת יתר בילדים טיפול בהשמנה אצל ילדים, מפורטים בהמשך הדף!

 

לתגליות מדעיות בתחומים נוספים, לחצו: שיטת מוטוריקל- תגליות מדעיות מובילות

 

 

 

2. טיפול פיזיולוגי II: פעילות אירובית עצימה שמטרתה שריפת קלוריות (בדגש על שומנים) וחיזוק מערכת לב-ריאה בהיבט הבריאותי! השמנת יתר (BMI גבוה ילדים) נקשרת לבעיות בריאותיות כדוגמת סוכרת, יתר ל"ד, פרופיל שומנים לא תקין בדם וסיכון להופעת מחלת לב כלילית!

מה לעשות? מטבע הדברים, ילדים בעלי השמנת יתר אינם מתחברים/ אינם אוהבים ומעדיפים ככל האפשר להימנע מעבודה אירובית כדוגמת ריצה עצימה... (דווקא אלה שהכי זקוקים לכך...). אל דאגה, ברשותנו מגוון כלים ואסטרטגיות עבודה מתוחכמות על סיבולת לב- ריאה, גם עם ילדים 'מפונקים', כאלה שלא אוהבים להזיז את עצמם! הכלים היצירתיים שלנו הופכים את העבודה הסיזיפית לנעימה באופן יחסי ומתגמלת מאין כמוה!!

 

טיפול בהשמנת יתר אצל ילדים/ טיפול בעודף משקל אצל ילדים: אימוני הסיבולת במוטוריקל מובילים בין היתר ל-

  • הגדלת נפח הפעימה/ stroke volume (כמות הדם המוזרמת דרך אבי העורקים בכל פעימה של הלב). הגדלת נפח הפעימה, פירושה שריר לב חזק יותר הפועל ביעילות רבה יותר (ראו גם דוגמא מוחשית, דוגמת 'שקית השוקו' בהמשך הדף...). הגדלת נפח הפעימה מובילה גם להעלאה בתפוקת הלב (Cardiac output, נפח הדם שהלב מזרים בדקה אחת..).

  • בעקבות כך, הדופק נמוך יותר בעת פעילות גופנית ובכלל (גם בעת מנוחה).

  • יכולת השרירים לקלוט חמצן מן הדם עולה,

  • קיימת ירידה בל"ד בעת פעילות גופנית ובכלל...

  • קיימת עלייה בצריכת חמצן מירבית (צח"מ/ Vo2Max)

  • עלייה בכמות כלי הדם והאינזימים האירוביים (ממש חגיגה אמיתית של בריאות :)

 

הילד חוטף אלרגיה רק ממחשבה על בזבוז אנרגיה?

 

נתאים לו בדיוק את האסטרטגיה!

 

 

3. *בלעדי במוטוריקל* טיפול יציבתי: השמנת יתר ויציבה/ שיפור היציבה: השמנת יתר אצל ילדים מלווה לעיתים קרובות גם בלקות יציבה שעיקרה הגדלת הלורדוזה המותנית (קמר מותני/ קשת עמוד שדרה מותני), לקות המכונה לורדוזיס/ לורדוזיס מותני מוגבר/ שקע עמוק בגב תחתון (ראו תמונה בהמשך). לידיעתכם, הימצאותו של הקמר המותני המוגזם, מבליט עוד יותר (בצורה יתרה) את הבטן העגולה ממילא, וגם את הישבן (הרבה מעבר להבלטה הקיימת בשל אחוזי השומן הגבוהים, כפי שניתן לראות בתמונות הבאות...). ואם לא די בכך, השמנת יתר (כשלעצמה) מהווה טריגר (זָרַז) משמעותי להגדלת הלורדוזה המותנית (ע"י הפעלת כוחות ביומכניים של משיכת עמוד שדה מותני לפנים...). כך שבעצם, מדובר בשני גורמים: 1. השמנת יתר, 2. לורדוזיס/ קמר מותני מוגבר בעלי קשרי גומלין, או במילים אחרות, שני גורמים שליליים המאיצים זה את זה!

טיפול בהשמנת יתר אצל ילדים במוטוריקל, המשולב בטיפול בלורדוזיס המותני/ יישור לורדוזיס מותני, כולל מעבר לחיזוק שרירים כללי וספציפי (כדוגמת שרירי בטן עמוקים/ חיזוק שרירי הליבה אצל ילדים/ שרירי core) גם הארכת שרירים קצרים כדוגמת זוקפי הגב. לפי הנחת היסוד המדעית שלנו, קיצור שרירי זוקפי הגב* מנציח את הימצאות הקמר המותני/ לורדוזיס מותני מוגבר והבטן הבוטת למשך החיים הבוגרים! הארכת אותם שרירים קצרים באמצעות כלים ועקרונות מדעיים שפותחו במוטוריקל, כדוגמת מודל ביומכני, 'עיקרון שלושת ההַגֲאים' (Three steering wheels principle) יאפשר טיפול מיטבי גם בנִרְאוּת של אותה השמנת יתר (האופן שבו הילד נראה מהצד). עיקרון שלושת ההַגֲאים מאפשר לילדים ונערים גם להבין את המושג 'יציבה נכונה' ולהשיג וארגון יציבה פשוט, עצמאי ויעיל, שינוי הרגלי יציבה ועוד... שילוב כזה יניב את תוצאות הטיפול הטובות ביותר!

*קיצור שרירי זוקפי הגב, המכונה במוטוריקל "מוטיב השמיכה הקצרה", זוכה אצלנו להתייחסות מדעית ויחידה מסוגה בעולם!

 

לידיעתכם: 

 

בתמונה: ילד בן 9.5 הסובל מ השמנת יתר קלה, בשילוב לורדוזיס/ קמר מותני מוגבר כלומר, לקות יציבה המבליטה בצורה יתרה את הבטן והישבן...

 

בתמונה זו: אותו ילד באותה נקודת זמן, במנח יציבתי מתוקן המנטרל את הקמר (לורדוזיס) המותני המוגזם, ומטשטש את השמנת היתר הקיימת ברגע נתון (מביא אותה לפרופורציות האמיתיות שלה). המצב צפוי להשתפר עוד, עם המשך טיפול בהשמנת היתר (באמצעים בלעדיים נוספים העומדים לרשותנו)...

 

חשוב להזכיר בהקשר הנוכחי כי פעמים רבות, טיפול להפחתת משקל אכן מוריד את מסת השומן התוך בטנית, אבל מותיר את הקמר המותני שנוצר על כנו (כפי שהוא), וכך, הרגלי יציבה שגויים שהילד סיגל לעצמו, משמרים מראה של בטן בולטת (למרות הירידה באחוזי השומן!).

אם כן, מובן כעת כי טיפול בהשמנת יתר אצל ילדים פעמים רבות, מחייב גם התייחסות ליציבה של הילד! כאן בא לידי ביטוי יתרון בלעדי נוסף של שיטת מוטוריקל, שיטת הטיפול היחידה המעניקה מענה אינטגרטיבי (פיזיולוגי+ יציבתי+ אורטופדי+ מוטורי) לבעיית השמנת יתר אצל ילדים!

 

 

 

 

צפוף לכם בעין? ההסבר לכך פשוט:

 

 

יש לנו פשוט המון להציע :)

 

מוטוריקל - בדיוק מה שחיפשתם, גם עבור טיפול בהשמנת יתר!

 

 

 

רגע, כמעט שכחנו בהקשר הנוכחי את אחד המכשולים המשמעותיים ביותר הניצבים בדרכם ('תרתי משמע', עוד מעט תבינו למה כוונתנו) של כל ילד/ה בעת הליכה (פעולה "ממש טריוויאלית", לא??) וספציפית, בדרכם של ילדים בעלי השמנת יתר, והופכים את השליטה על היציבה ובמקרה הנוכחי, מיתון הקמר המותני של עמוד השדרה/ מיתון הנראות של השמנת היתר למשימה בלתי אפשרית, הן מבחינה קואורדינטיבית והן ביומכנית! על מה אנו מדברים?

אז ככה, שימור יציבה נכונה בהליכה נחשב פעולה מאתגרת עבור כולנו, בין היתר מתוקף העובדה שרירי הרגליים (כדוגמת rectus femoris) והאגן (iliopsoas) מפעילים כוחות משיכה על השלד בעת ההליכה (וקשה יותר להשיג בקרה מוטורית/ לפקח על השרירים ועל היציבה אגב תנועה..). מאידך, לבעלי יציבה לא נכונה/ לקויות יציבה וספציפית לילדים בעלי לורדוזיס מותני מוגבר/ שקע עמוק בגב תחתון (הרלוונטיים ל- השמנת יתר) שימור היציבה הופך למשימה מאתגרת יותר הדורשת קואורדינציה יציבתית טובה יותר, בשל הכוחות הביומכניים שהשומן התוך בטני מפעיל והעתקת מרכז הכובד (CG) לפנים. אל דאגה, פיתחנו מענה מדעי פשוט מדהים לכך!

 

 

4. *בלעדי במוטוריקל* טיפול אורטופדי: השמנת יתר אצל ילדים ו-בעיות אורטופדיות בכף הרגל/ טיפול בבעיות אורטופדיות: אחוז ניכר מאוד של ילדים בעולם המערבי סובל מבעיות אורטופדיות בכף הרגל והקרסול/ בעיות ברכיים. פלטפוס ברגל/ פלטפוס ברגל אצל ילדים ו- פרונציה ברגל/ פרונציה בכף הרגל* נחשבות לבעיות האורטופדיות השכיחות (הנפוצות) ביותר. ילדים בעלי השמנת יתר נוטים יותר לסבול מ- קריסת קשת כף הרגל וחשופים יותר לפציעות הרלוונטיות לבעיות אורטופדיות אלה (פציעות כדוגמת: plantar fasciitis ו- shin splints syndrome). כל פעילות גופנית הכוללת התניידות והתנתקות מהקרקע (הליכה/ ריצה/ דהרות/ דילוגים/ קפיצה בחבל...) מעמיסות באופן שלילי על המפרקים, הרצועות והגידים, הן בשל הימצאות הלקות האורטופדית והן בשל משקל הגוף העודף (השמנת יתר כשלעצמה, עשויה להעצים/ לזרז את השחיקה במפרקים)!

 

במוטוריקל יש מוטוריכלל, השמנת יתר אינה גזירת גורל!

 

 ילדים רבים המתחילים טיפול/ מסגרת פעילות גופנית לילדים עם עודף משקל, חווים כאב במפרקים ונאלצים, בעל כורכם, להפסיק את הפעילות כבר בשלב מוקדם עקב כך!

 

"...עד שהצלחנו סוף סוף לגייס את הילד לפעילות גופנית שמטרתה ירידה במשקל, ועד שמצאנו את המסגרת המתאימה, הילד חווה כאב במפרקי כף הרגל, הקרסול והשוקיים, חוזר הביתה בוכה ולא מסוגל להמשיך בפעילות.. מה עושים?? אנחנו ממש אובדי עצות"

 

אל דאגה, אנחנו כאן! ברשותנו ידע מוביל ומבחר כלי טיפול מדעיים וחדשניים למגוון רחב של בעיות אורטופדיות אצל ילדים, ובאופן ספציפי לזיהוי/ אבחון מנח יציבתי- אורטופדי לקוי והתערבות/ טיפול מונע כאב, כתוצאה מתהליך דלקתי או פציעות פוטנציאליות! אז אם תהיתם תחילה מה הקשר בין טיפול בהשמנת יתר ל טיפול בבעיות אורטופדיות או טיפול בלורדוזה/ טיפול בלורדוזיס (ראו סעיף מס' 3 לעיל) כעת הדברים בודאי ברורים יותר...

 

*אחד ההסברים המדעיים לשכיחות הגבוהה של פלטפוס ברגל אצל ילדים/ פרונציה של כף הרגל/ כף רגל קורסת פנימה/ צניחת קשת כף הרגל, מצוי במשטחים עליהם אנו דורכים. אם בעבר הרחוק, בני אדם הלכו יחפים על משטחים לא סלולים/ לא מרוצפים (לא ישרים) כדוגמת כורכר, סלעים, קרקע ובה אבנים קטנות/ קוצים וכו', הרי שכיום אנו דורכים/ הולכים בעיקר על משטחים אחידים וחלקים (רצפה/ פרקט..) עם נעליים נוחות. מה המשמעות?

ובכן, הליכה (רגליים יחפות) בתוואי שטח לא אחיד ובעל עצמים חדים, מגרה שתי מערכות חישה חשובות בכף הרגל, המערכת הטקטילית (מערכת המגע) ו- המערכת הפרופריוספטיבית (מערכת תחושה עמוקה), גירוי המעודד הפעלת שרירים שתפקידם הגבהת/ הרחקת מרכז כף הרגל מהקרקע (כדי להתרחק מהגורם המגרה...), בדיוק אותם שרירים שאחראים על ייצוב הקשת האורכית של כף הרגל (מידע נוסף בדף קשת כף רגל שטוחה/ קריסת קשת כף רגל).

 

בתמונה: פרונציה ברגל (pronated foot)/ פרונציה בקרסול/ קריסה של כף הרגל/ כף רגל קורסת פנימה/ גמישות יתר בקרסול/ היפרפרונציה (משמעותית) אצל ילד בן 5.5 שטופל במוטוריקל. המנח האלכסוני של גיד אכילס מודגש (*מנח נורמלי הינו מנח אנכי!). קריסת קשת בכף הרגל אצל ילד זה חמורה עוד יותר, כתוצאה ממנח רגלי איקס (Genu valgum) והפיסוק המלאכותי הנוצר בכפות הרגליים עקב כך!

 

 

פלטפוס אצל ילדים, פלטפוס ברגל טיפול בפלטפוס בכף הרגל אצל ילדים/ מבוגרים, פתרון כף רגל שטוחה

 

 

 

השמנת יתר אצל ילדים ו- לקויות מוטוריות- תמונת מצב עדכנית: מספר הילדים הזקוקים כיום להתערבות נמצא במגמת עליה מתמדת...

בעידן הטכנולוגיה וההייטק, ישיבה מרובה מול המחשב/ סמארטפון או הטלויזיה והיעדר פעילות גופנית הפכו לדבר שבשיגרה כמעט עבור כל ילד. למרבה האירוניה, גם מיומנויות ספורטיביות-מוטוריות אחרונות שעוד נותרו בעולמנו, כגון רכיבה על אופניים ונסיעה על קורקינט הופכות יותר ויותר לפעולות פסיביות כמעט לחלוטין בעידן הגאדג'טים הממוּנעים ('שב/ עמוד לך באופן פסיבי/ בסבבה, לחץ על כפתור וסע מבלי להזיע...'>>  כוונתנו מן הסתם לאותם אופניים ממונעים/ קורקינט ממונע ושלל צעצועים מזיקים אחרים).

אם עד לפני שני עשורים, שיחק כל ילד ממוצע לפחות שעה יומית במשחק ספונטני מחוץ לבית (תופסת, מחניים, משחקי כדור שונים וכדו') ובכך פיתח את יכולותיו המוטוריות, את כושרו הגופני, את יציבתו ופונקציות חברתיות שונות, הרי שכיום ההזדמנויות החיוניות כל כך פינו מקומן לקידמה הפוגעת בילד ויוצרת במקרים רבים כל כך, צורך בהתערבות טיפולית.

 

לא רק השלכות מוטוריות שליליות: יציבה לקויה/ יציבה לא נכונה ילדים - במקרה זה, של ילד מחשבים ממוצע בדורנו (שאינו סובל מהשמנת יתר). שימו לב כיצד עמוד השדרה מקריב עצמו על מזבח המחשב. התוצאה: קיפוזיס גבית (גב עליון כפוף) וכן קיפוזיס צווארי (צוואר כפוף).

 

 

שיטת מוטוריקל ('Adaptive-Load') שפותחה מתוך ראייה מדויקת של הצרכים האלה, שיטה שאפתנית, בעלת כלים להקפיץ את ילדכם אף ממצב של נחיתות מוטורית, למצוינות בתנועה וספורט! פעילות גופנית לילדים עם עודף משקל: לחצו כאן לצפייה במספר דוגמאות רלוונטיות.

 

יכולת מוטורית טובה? כרטיס ביקור/ מפתח להשתלבות תקינה של הילד בחברה!

 

5. *בלעדי במוטוריקל* טיפול מוטורי: השמנת יתר- הפחתה במשקל/ טיפול בעודף משקל אצל ילדים המלווה בהעצמה מוטורית: כאמור, ילדים רבים כל כך הסובלים מהשמנת יתר, מבלים זמן ניכר מחיי היומיום שלהם בחוסר פעילות גופנית. בעוד שחבריהם באותה קבוצת גיל עסוקים כל העת בשכלול יכולותיהם המוטוריות (פיתוח קואורדינציה כללית, פיתוח סיבולת וכוח שריר, משחקי כדור ועוד ועוד...) באמצעות פעילות גופנית עניפה, בהשתתפות במשחק כדורגל או כדורסל אחה"צ, באמצעות השתתפות בחוגי ספורט ועוד ועוד (שלא נדבר על התרומה החברתית האדירה בפעילויות אלה...), אותם ילדים בעלי השמנת יתר, לעומת זאת, 'תקועים' באותו פרופיל מוטורי (אותן יכולות מוטוריות) שאפיין אותם בגיל הגן (והפער המוטורי בינם לבין בני גילם הולך ומעמיק כל העת...). לא פלא שילדים בעלי השמנת יתר נמצאים (בעל כורחם) במעגל קסמים שלילי של חוסר פעילות גופנית (הרי, איזה ילד ירצה לחשוף את החולשות הגופניות שלו בעיניי חבריו לכיתה/ לשכונה וכיוב'?).

 

פתאום זה קל... מוטוריקל

 

פעילות גופנית לילדים עם עודף משקל: לפיכך, פיתחנו במוטוריקל מבחר עצוּם של כלי טיפול מדעיים ומובילים (מעל 3,000 !), לשיפור מהיר של מגוון ענק של יכולות מוטוריות אצל כל ילד (כדוגמת שיפור קואורדינציה/ קואורדינציה מוטורית, שיפור סגנון ריצה, התמצאות במרחב/ התארגנות במרחב, שיווי משקל ילדים, הפרדת תנועה, חציית קו אמצע, קשר עין יד ועוד ועוד...), נוסף על לימוד מגוון רחב של מיומנויות (לימוד כדורסל, לימוד כדורגל, לימוד קפיצה בחבל, לימוד רכיבה על אופניים לילדים, לימוד רולר בליידס לילדים לימוד סקייט בורד (לימוד סקייטבורד ׀ לימוד רכיבה על סקייטבורד ׀ לימוד סקיטבורד) ועוד ועוד...), דבר המהווה קטליזטור (זרז) להשתתפות בפעילות גופנית (הילד רוכש סוף סוף ביטחון עצמי/ שיפור ביטחון עצמי אצל ילדים, להשתתפות במשחקי כדור ועוד ועוד...). והתרומה?? פשוט אדירה! ילד הנוטל חלק בפעילות גופנית יומיומית הוא גם ילד נמרץ, השורף קלוריות (במקום לצרוך קלוריות בישיבה מול המחשב/ טלויזיה), ילד בעל מסוגלות, מלא בחיוניות, באמונה בעצמו, בתחושת שייכות לחברה (חלק מהקולקטיבה), דימוי עצמי גבוה יותר ועוד (חיזוק דימוי עצמי אצל ילדים) ועוד...

 

 

טיפול בהשמנת יתר אצל ילדים במוטוריקל דורש מהם מאמץ פיזי רב, אך בה בעת מהווה חוויה נעימה!! לאייל שפה משותפת ומשעשעת במיוחד עם ילדים (גם עם קטנטנים), כך שהתואר "פיזיו-סטנדאפיסט" (שהוענק לאייל ע"י אחד ההורים לפני מס' שנים...) אינו מקרי. בזכות כימיה מיוחדת בין המטפל לילד, גם עבודה קשה הופכת לאפשרית ואף מהנה :)

 

 

 

המטריה המוטורית* של מוטוריקל

במוטוריקל מעניקים לילדכם "מטריה מוטורית" (כלומר, יכולות מוטוריות גבוהות..) המגנה עליהם מפני שלל האתגרים המוטוריים-ספורטיביים-חברתיים הצפויים והבלתי צפויים של הילדות.

גשם/ מָטַר של אתגרים מוטוריים מלווה את תקופת הילדות בעידן המודרני; טורניר משחקי כדור שנחת על הילד/ה בהפתעה (כרעם ביום בהיר) במסיבת יום הולדת ספורט (דבר נפוץ מאוד כיום: יום הולדת ספורט אתגרי, יום הולדת ספורטיבית, מפעיל יום הולדת ספורט) או בהפסקה פעילה/ בקייטנה; טיול רכיבה על אופניים שאורגן ע"י ועד ההורים הכיתתי (ראו: לימוד רכיבה על אופניים לילדים), טיפוס על חבלים במצוק במהלך טיול שנתי (חיזוק חגורת כתפיים אצל ילדים), משחק 'כיסאות מוזיקליים' בגן, תחרות ריצה בשיעור התעמלות (שיפור סגנון ריצה) או תחרות הורדות ידיים ספונטנית בשעת ההפסקה (חיזוק חגורת הכתפיים לילדים).. ואיננו מדברים על תפקוד מוטורי יעיל הנחוץ כ"כ במצבי חירום, בכלל זה התמצאות במרחב לילדים, שיווי משקל לילדים, כוח שרירים (חיזוק שרירים לילדים), זריזות, מהירות, קואורדינציה ועוד...

המטריה המוטורית שלנו מעניקה לילד ביטחון עצמי (העלאת ביטחון עצמי לילדים), שקט ורוגע נפשי (חוסן נפשי) ומן הסתם, משפרת/ מעלה גם דימוי עצמי (שיפור דימוי עצמי אצל ילדים) כשהילד/ה יודעים שהמטריה שלהם צמודה אליהם וניתנת לשימוש בכל רגע נתון! ("כל אתגר, בעזרת המטריה המוטורית נפתר"!)

 

המטריה המוטורית של מוטוריקל  המסייעת בהגשמת ילדוּת שקטה מדאגות :)

 

(*המטריה המוטורית ® היא סימן מסחר שכל הזכויות בו שייכות למוטוריקל!)

 

 

 

מוטוריקל - חלשים בגרפיקה, מובילים במוטוריקה!

 

(וגם ביציבה ואורטופדיה...)

 

 

 

 

טיפול בעודף משקל אצל ילדים: דיברנו על חיזוק מערכת לב-ריאה בהיבט הבריאותי...

שריר לב חזק, נחוץ מאוד לבריאות ולאיכות חיים יומיומית, כיצד??

ובכן, דוגמא אחת פשוטה (מובאת כאן באופן שניתן להסבירו גם לילדים צעירים) תמחיש זאת: מכירים את התופעה של דופק מואץ והתנשפות מהירה לאחר ביצוע מאמץ גופני קל כמו עלייה של קומה או שתיים במדרגות? או, התנשפות ממושכת ופרק זמן ממושך הדרוש לילד/ה (או אפילו לכם..) כדי להירגע ולהסדיר את הנשימה לאחר ריצה קצרה?

ובכן, תחשבו על הלב כמשאבה העטופה בשריר. בכל כיווץ של השריר, הלב "נסחט" ומזרים את הדם המצוי בו לגוף (כמו 'שקית שוקו' שאוחזים וסוחטים בעזרת שרירי כף היד כדי 'להזרים' שוקו לתוך חלל הפה). הזרמת הדם מהלב אל הגוף נחוצה לסיפוק הצרכים האנרגטיים של הרקמות, השרירים וכמובן המוח. כאשר השריר העוטף את ה'משאבה' חזק, כיווץ בודד שלו כמעט מרוקן את כל הדם מהלב, כלומר, כמות הדם המוזרמת מהלב לגוף גדולה (בדומה לסחיטה חזקה של אותה שקית שוקו). כך, מספר הפעמים שעל הלב להתכווץ בדקה נמוכה (תפוקת הלב בדקה מוגדרת כמכפלה של 'נפח פעימה-כיווץ'/ ‘stroke-volume' במספר הכיווצים שלו בדקה/ 'heart-rate') כלומר, הלב יכול 'להרשות לעצמו' להתכווץ פחות פעמים במשך דקה או בכלל, כדי להתמודד עם הדרישות האנרגטיות של הגוף.

לעומת זאת, שריר לב חלש מזרים כמות קטנה של דם בכל פעימה (חלק מהדם נותר בתוך הלב כאשר זה מתכווץ, וקרוי 'נפח שארית'). במצב לא בריא זה, הלב חייב 'לפצות' על הזרמות הדם ב'מנות קטנות' לגוף ולמוח (והרי, לגוף יש את הדרישות שלו, ו-"לא מעניין אותו בדיוק" שהלב חלש. את שלו הוא דורש 24 שעות ביממה!!). כדי לפצות ולספק לגוף את כמות הדם/ האנרגיה הנחוצה לו, הלב חייב להתכווץ בתדירות גבוהה יותר (מס' רב יותר של כיווצים/ פעימות בכל דקה) כדי שהמכפלה שצוינה קודם (תפוקת הלב) תישאר גבוהה. לב שמתכווץ מהר ללא הרף (דופק גבוה, גם במצב מנוחה) יוצר עומס על עצמו ועל כל המערכת (לחץ דם גבוה ועוד..). במצב זה איכות החיים נמוכה (מתנשפים מהר מכל מאמץ קל ודרוש זמן התאוששות רב, זוכרים?) וכמובן, יש לכך השלכות שליליות על הבריאות, כבר מגיל צעיר.

 

 

 

 

 

 

 

 

השמנת יתר בילדים? אצלנו במוטוריקל, ילדים עובדים ממש 'עם כל הלב' (תרתי משמע...)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

השמנת יתר ותחלואות נוספות:

 

הזכרנו את הקשר הישיר שבין עודף משקל/ השמנת יתר אצל ילדים, לתחלואות כדוגמת סוכרת, יתר ל"ד, פרופיל שומנים לא תקין בדם וסיכון להופעת מחלת לב כלילית... אבל מעבר לכל אלה, ייתכנו שורה ארוכה של קשיים מוטוריים ויציבתיים הפוגעים באיכות החיים באופן לא פחוּת. אך הרשו לנו להרגיע אתכם, קשיים אלה זוכים למענה טיפולי/ טיפול מוביל במוטוריקל.

ובכן, ילדים רבים בעלי השמנת יתר סובלים, באופן ישיר או עקיף, גם מקשיים ב- מוטוריקה גסה, מוטוריקה עדינה ו- לקויות יציבה | בעיות אורטופדיות בכף הרגל כדוגמת:

קושי בהתנתקות מהקרקע קושי לנתר על רגל אחת בשל פרונציה של כף הרגל (ולעיתים גם כאבים בכף הרגל ובקרסול כתוצאה מכך, ראו מידע נוסף לעיל..) ׀ סרבול מוטורי סרבול תנועה ׀ סרבול בריצה ריצה מסורבלת (ראו גם: קואורדינציה הגדרה) ׀ בעיות יציבה יציבה לקויה יציבה לא נכונה לורדוזיס לורדוזיס מותני יישור לורדוזיס מותני יישור לורדוזיס מותנית הרגלי יציבה לקויים ׀ דימוי עצמי נמוך ׀ היפוטוניה היפוטוניה בילדים ׀ חגורת כתפיים חלשה ועוד...

 

 

 

 

מידע נוסף על אפשרויות טיפול חדשניות (נוספות) העומדות לרשותכם, תמצאו ברשימת הדפים בתחתית הדף!

 

 

ואם רציתם את כל המידע בקיצור?

מוטוריקל - וזה כל השיפור!

 

 

 

*שימו לב, דף טיפול בהשמנת יתר אצל ילדים/ טיפול בהשמנת ילדים/ טיפול בעודף משקל אצל ילדים יורחב בקרוב...

 

*מוצאים את דף השמנת יתר טיפול/ הפחתת משקל רלוונטי/ משמעותי? נודה על המלצתכם... לִחְצוּ על הסמל 1+ (לא זמין כרגע לגולשים בדפדפן Firefox): 

 

 

 

 

שיטת מוטוריקל- הצגה ב'גלריית המומחים' בערוץ 2 

 

 

הצגת שיטת מוטוריקל- מאמרו של אייל ציוני בכתב העת הישראלי לרפואת ילדים (Israeli journal of Pediatrics) גיליון פב' 2011

 

 

כיצד הפכה שיטת מוטוריקל לקונספט מוביל בתחום התפתחות הילד? הדף הבא יספק את התשובות:

שיטת מוטוריקל- תגליות מדעיות מובילות   אייל ציוני - כרטיס ביקור מדעי!

 

 

 

 

טיפול בהשמנת יתר בילדים? לראשונה בעולם:

 מוטוריקל- טיפול משולב, המבוסס על עקרונות מדעיים!

 

 

 

 

 

 

 

למה לא השקענו יותר בעיצוב האתר?

 

קהל היעד אליו פונה האתר, הוא הורים המחפשים טיפול מקצועי, מדעי ומוביל לילדם (אחת ולתמיד...)! איננו מעניקים טיפול בהשמנת יתר בילדים באמצעות עיצוב גרפי, אנו מטפלים באמצעות כלים, בעזרת כלי הטיפול המתקדמים מסוגם בעולם!

מטרת האתר אינה להרשים את הגולש באמצעים ויזואליים, אלא להציג דבר אותנטי (אמיתי) ולהביא מידע משמעותי וחיוני, מידע שעשוי לחולל שינוי משמעותי בחיים של בנו/ בתו! שיטת מוטוריקל הינה שיטת טיפול בעלת תוכן אמיתי/ רציונל מדעי ברור (כשתבקרו בדפים השונים תבינו למה כוונתנו...). בזכות כך, רכשה את מעמדה המוביל בתחום התפתחות הילד... כך שלשמחתנו, העיצוב (במקרה שלנו) פחות רלוונטי... (ברוח הביטוי: 'אל תסתכלו בקנקן, אלא במה שבתוכו').

עם זאת, אנו שואפים תמיד ליצור סדר טוב יותר בכמויות המידע המשמעותיות, לטובת נוחות, נגישות ויעילות!

 

ראו גם: דף התמצאות באתר.

 

אתר מוטוריקל לשרותכם כבר למעלה מעשור (2006-2020)!

 

מוטוריקל הרבה מעבר ל-פיזיותרפיה לילדים/ ריפוי בעיסוק לילדים או ספורט טיפולי לילדים/ התעמלות טיפולית לילדים!

 


 

אתר מוטוריקל עתיד לעבור מתיחת פנים משמעותית, עם המעבר לפלטפורמה חדשה ומודרנית בחודשים הקרובים. אנו שוקדים על כך במרץ רב מאחורי הקלעים :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

עודף משקל אצל ילדים/ השמנת יתר אצל ילדים, טיפול בהשמנת יתר אצל ילדים, טיפול בעודף משקל אצל ילדים/ טיפול בהשמנה מתבגרים- מידע רלוונטי נוסף תמצאו בדפים הבאים:

 

 

אבחונים: אבחון מוטורי אבחון פסיכומוטורי אבחון בעיות מוטוריות אבחון מוטוריקה גסה אבחון מוטוריקה עדינה אבחון מוטורי מוטוריקל אבחון מסורבלות מוטורית בעיות במוטוריקה גסה בדיקת תחושה עמוקה אבחון יציבה אבחון בעיות גב

 

אורטופדיה: טיפול בבעיות אורתופדיות לילדים טיפול בבעיות אורטופדיות טיפול בבעיות אורטופדיה בעיות אורטופדיות בילדים בעיות אורטופדיות בברך בעיות אורטופדיות בכף הרגל בעיות אורטופדיות אצל ילדים בעיות בכף הרגל ילדים בעיות בכף הרגל והקרסול בעיות אורטופדיות נפוצות בעיות אורטופדיות כף רגל  גיד אכילס קצר אצל ילדים גיד אכילס קצר גיד אכילס מקוצר קיצור גיד אכילס קיצור בגיד אכילס קיצור גיד אכילס בילדים גיד אכילס קצר טיפול הארכת גיד אכילס הארכת גיד אכילס אצל ילדים פרונציה של כף הרגל פרונציה כף רגל היפר פרונציה יתר פרונציה בכף הרגל קריסה של כף הרגל, קריסה של קשת כף הרגל, כף רגל קורסת פנימה, קריסת כף הרגל, קריסת כף רגל, קריסת כף רגל טיפול, קריסת כף הרגל, קריסת כף הרגל פנימה, קריסת כפות רגליים, קריסת קשת כף רגל קריסה פנימה של כף הרגל טיפול קריסת קרסול קריסת קרסול פנימה קריסת קרסול ילדים קריסה פנימית קריסת קרסוליים קריסת קרסול טיפול קריסה של כף הרגל פנימה קריסת כף רגל ילדים קריסת כפות רגליים ילדים צניחת קשת כף הרגל השטחה של כף הרגל קשת כף רגל שטוחה חיזוק קשת כף הרגל פרונציה טיפול פרונציה של כף הרגל טיפול פרונציה בקרסול פרונציה בקרסול טיפול פרונציה ברגל פרונציה בכף הרגל אצל ילדים גמישות יתר בקרסול בדיקת פרונציה/ פרונציה בדיקה פרונציה בכף הרגל (pronated feet) קשת נמוכה בכף הרגל חיזוק קשת כף הרגלוארוס ברגל הלוקס ולגוס טיפול  יישור ברכיים, רגלי X רגלי איקס (genu valgus) רגלי איקס טיפול רגלי איקס בילדים מבנה רגליים איקס רגלי איקס טיפול, כף רגל נוטה פנימה בהליכה הליכה עם הרגל פנימה רגליים פונות פנימה ילדים, כפות רגליים פונות פנימה אצל ילדים, כף רגל פונה פנימה, כפות רגליים פונות פנימה הליכה עם רגליים פנימה כף רגל נוטה פנימה (pigeon toe intoeing toe in position), כפות רגליים פונות החוצה, כפות רגליים פונות החוצה טיפול, כפות רגליים פונות החוצה ילדים, כף רגל נוטה החוצה טיפול, כף רגל נוטה החוצה בהליכה הליכת צ'רלי צ'פלין רגליים עקומות כלפי חוץ (toe out position), תיקון רגליים עקומות, רגליים עקומות ילדים רגליים עקומות אצל ילדים כפות רגליים עקומות אצל ילדים רגליים עקומות טיפול רגליים עקומות אצל מבוגרים הליכה על קצות האצבעות אצל ילדים הליכה על קצות האצבעות ילדים, הליכה על קצות האצבעות טיפול  אורתופדיה ילדים הליכה על קצות האצבעות אורטופדיה ילדים הליכה על קצות האצבעות טיפול בהליכה על קצות האצבעות פלטפוס טיפול בפלטפוס אצל ילדים, פלטפוס ברגל, פלטפוס ברגל אצל ילדים, פלטפוס ברגל אחת, פלטפוס אצל ילדים, פלטפוס ילדים, פלטפוס ברגל טיפול, פלטפוס ילדים כף הרגל, פתרון פלטפוס ילדים, פתרון לפלטפוס ילדים, פלטפוס טיפול, פלטפוס דרכי טיפול, פלטפוס בכף הרגל פלטפוס בכף הרגל טיפול, כאבים פלטפוס ברגל, כאבים בגלל פלטפוס, כאבים בכף הרגל פלטפוס, מדרסים פלטפוס, מדרסים לפלטפוס, כפות רגליים שטוחות, כף רגל שטוחה רגל שטוחה פלטפוס כף רגל שטוחה אצל ילדים, כף רגל שטוחה טיפול  כף רגל שטוחה בדרגה קשה אך גמישה, כף רגל שטוחה בדרגה קלה. בדרגת חומרה קלה מאוד, כף רגל שטוחה בילדים, כף רגל שטוחה ילדים, כף רגל שטוחה בדרגה קלה, כף רגל שטוחה בדרגה קלה. בדרגת חומרה קלה מאוד, (pes planus / flat foot), פשיטת יתר בברכיים, פשיטת יתר בברך, יישור יתר בברך, יישור יתר של הברך יישור יתר בברכיים, יישור יתר של הברכיים, יישור יתר ברך, נעילת ברכיים, נעילת ברכיים לילדים נעילת ברך / genu recurvatum  אורטופדיה בעיות כף רגל וקרסול אורטופדיה בעיות ברכיים רגלי o, רגלי o טיפול, תיקון רגלי o, מה זה רגלי o, אורטופדיה ילדים רגלי o, רגלי או, רגלי או אצל ילדים, טיפול ברגלי o, מדרסים בעד ונגד  forefoot varus  rearfoot varus קריסה חיצונית של כף הרגל כאבים בכף הרגל אצל ילדים כאבים בכף הרגל ובקרסול כאבים בכף הרגל בבוקר כאבים בכף הרגל ילדים כאבים בכף הרגל לאחר ריצה כאבים בכף הרגל טיפול כאבים בכף הרגל לאחר מנוחה כאבים בכף הרגל בדריכה

 

איטיות: התנהלות איטית אצל ילדים  ילד איטי  ילד איטי מאוד ילד איטי וחולמני  קשיי התארגנות אצל ילדים ילד לא מהיר איטיות בכתיבה ילד איטי בכתיבה כתיבה איטית אצל ילדים  קשיי התארגנות בבוקר קשיים בהתארגנות בכיתה שיפור מהירות אצל ילדים שיפור מהירות איטיות בתנועה שיפור זריזות  שיפור מהירות תגובה שיפור זריזות רגליים שיפור זריזות ידיים  שיפור זריזות מהירות פיתוח זריזות פיתוח מהירות פיתוח מהירות וכוח מתפרץ

 

אימון כושר אישי: מאמן כושר אישי לילדים (אימון כושר אישי לילדים, אימון כושר גופני לילדים, פיתוח כושר גופני לילדים, מדריך כושר אישי לילדים, שיפור כושר גופני לילדים מאמן כושר אישי לילדים ברעננה  מאמן כושר אישי לילדים בהרצליה מרכיבי הכושר הגופני מאמן כושר אישי לנערות

 

גמישות: תרגילי גמישות לילדים שיפור גמישות לילדים

 

דימוי עצמי: חיזוק ביטחון עצמי בילדים, שיפור יכולות חברתיות, חיזוק ביטחון עצמי לילדים, חיזוק ביטחון עצמי אצל ילדים, שיפור ביטחון עצמי אצל ילדים, שיפור ביטחון עצמי לילדים, פיתוח ביטחון עצמי, איך לחזק לילד את הביטחון העצמי פיתוח דימוי עצמי אצל ילדים, טיפוח דימוי עצמי, חיזוק דימוי עצמי אצל ילדים, חיזוק דימוי עצמי בילדים, דימוי עצמי פעילות, דימוי עצמי בגיל ההתבגרות דימוי עצמי נמוך, העלאת דימוי עצמי אצל ילדים, שיפור דימוי עצמי אצל ילדים, שיפור דימוי עצמי נמוך שיפור דימוי גוף שיפור דימוי הגוף מקובלות חברתית, דימוי עצמי, ילד עדין, ילד לא חברותי, ילד לא מקובל בכיתה, ילד לא מקובל בחברה, ילד לא מקובל חברתית, ילד לא מקובל בגן,ילד חסר חברים, איך לעזור לילד מבחינה חברתית, איך לעזור לילד להיות מקובל, ילד חסר ביטחון עצמי, שיפור דימוי עצמי, דימוי עצמי נמוך אצל ילדים, דימוי עצמי נמוך בקרב ילדים ילד ללא חברים, ילד בלי חברים, ילד שאין לו חברים, איך לעזור לילדים לרכוש חברים, ילד דחוי בכיתה, ילד דחוי בגן, איך לעזור לילד לרכוש חברים בגן, כיצד לרכוש חברים בבית הספר, לילד אין חברים בבית הספר, איך עוזרים לילד לרכוש חברים, איך להיות מקובל בחטיבה, איך להפוך למקובל בחטיבה, איך להיות מקובלת ביסודי, טיפול בילדים דחויים, ילד ללא חברים, ילד שלא רוצה חברים, ילד שלא משחק עם חברים, ילד לא משחק עם חברים, ילד שאין לו חברים בגן, טיפול בילדים דחויים מעמד חברתי בכיתה, הצלחה חברתית, ילד לא ספורטיבי, ילד לא אוהב ספורט, ביטחון עצמי בגיל ההתבגרות, איך לחזק ביטחון עצמי אצל ילדים, איך להקנות לילד בטחון עצמי, הערכה עצמית אצל ילדים, ביטחון עצמי אצל בני נוער, דימוי עצמי נמוך טיפול, דימוי עצמי נמוך בגיל ההתבגרות, דימוי עצמי בקרב מתבגרים, ביטחון עצמי נמוך טיפול, חוסר ביטחון עצמי בגיל ההתבגרות, חוסר ביטחון עצמי אצל ילדים, בניית דימוי עצמי אצל ילדים, דימוי עצמי נמוך אצל ילדים טיפול, חיזוק הדימוי העצמי, בניית ביטחון עצמי אצל ילדים, איך מחזקים ביטחון עצמי אצל ילדים, איך לפתח ביטחון עצמי אצל ילדים, איך לבנות ביטחון עצמי אצל ילדים, חוגים לחיזוק הביטחון העצמי
 

היפוטוניה: היפוטוניה hypotonia היפוטוניה בילדים היפוטוניה תסמינים תסמיני היפוטוניה השפעות היפוטוניה היפוטוניה אוטיזם טיפול בהיפוטוניה טיפול בטונוס שרירים נמוך היפוטוניה טיפול היפוטוניה אצל ילדים טונוס שרירים נמוך אצל ילדים  טונוס שרירים נמוך טיפול טונוס שרירים נמוך היפוטוניה וגמישות יתר גמישות יתר אצל ילדים גמישות יתר ילדים גמישות יתר במפרקים גמישות יתר של המפרקים  מתח שריר נמוך מתח שרירים נמוך  ישיבת w ילדים ישיבת w אצל ילדים ׀ רפיון שרירים קושי בעמידה קושי בעמידה והליכה קושי בעמידה ממושכת יציבות שרירית מפרקית יציבות פרוקסימלית

 

היפרטוניה:  היפרטוניה – טונוס שרירים מוגבר היפרטוניה טונוס שרירים גבוה אצל ילדים טונוס שרירים גבוה טיפול בטונוס שרירים גבוה מתח שרירים גבוה מתח שריר גבוה טונוס שריר גבוה טונוס שרירים גבוה טיפול טיפול בהיפרטוניה  טונוס שרירים גבוה ילדים, טונוס שרירים מוגבר, טונוס שרירים מוגבר ילדים, טונוס שרירים גבוה בילדים

 

הכנה לכיתה א': הכנה לכיתה א מוטוריקה עדינה הכנה לכיתה א מוטוריקה הכנה מוטורית לכיתה א' מוכנות לכיתה א מוטוריקה הכנה לכיתה א'

 

הפעלות ימי הולדת/ אירועי ספורט: הפעלות לימי הולדת לילדים הפקת יום הולדת יום הולדת הפעלות ארגון ימי הולדת לילדים ימי הולדת ספורט אתגרי מסיבת סוף שנה הפעלות לסוף שנה מפעילים לסוף שנה  ארגון ימי הולדת לילדים יום הולדת ספורט יום הולדת ספורטיבי יום הולדת ספורט לילדים הפעלת יום הולדת ספורט הפעלות יום הולדת ספורט יום הולדת ספורטיבית

 

הפרדת תנועה: הפרדת תנועה הפרדת תנועות הפרדת תנועה באצבעות הפרדת תנועה אצל ילדים הפרדה תנועתית

 

 

התמצאות במרחב: התמצאות במרחב התארגנות במרחב התארגנות הגוף במרחב כיוונים במרחב התמצאות במרחב כיוונים  התמצאות במרחב ילדים התמצאות יעילה במרחב  התמצאות במרחב ובזמן התמצאות במרחב כיוונים אומדן מרחק קושי באומדן מרחק אי התמצאות במרחב חוסר התמצאות במרחב בעיית התמצאות במרחב תפיסה מרחבית אצל ילדים שיפור תפיסה מרחבית תפיסה מרחבית לקויה

 

התנתקות מהקרקע: שיפור יכולת הניתור פיתוח יכולת התנתקות מהקרקע קפיצה על רגל אחת לימוד קפיצה על רגל אחת קפיצה על רגל אחת אצל ילדים ילד בן 3 לא קופץ ילד לא קופץ  פרונציה קלה פרונציה בקרסול pronated feet

 

ויסות כוח: ויסות כוח אצל ילדים ויסות כוח | ויסות תנועה ויסות תנועתי

 

 

חוג מוטוריקה גסה: חוג מוטורי לילדים חוג ספורט מוטורי חוג ספורט מוטורי לילדים חוג מוטורי חוג מוטוריקה גסה חוג מוטוריקה עדינה

 

 

חציית קו אמצע: חציית קו אמצע חציית קו אמצע כתיבה חשיבות חציית קו אמצע התפתחות חציית קו אמצע חציית קו אמצע אצל ילדים שיפור חציית קו אמצע אי חציית קו אמצע

 

יציבה: בעיות יציבה ילדים, יציבה לקויה אצל ילדים יציבה לקויה טיפול בעיות יציבה אצל ילדים בעיות יציבה אצל מבוגרים גב כפוף אצל מבוגרים גב לא זקוף בעיות יציבה בעמוד השדרה בעיית יציבה בעיות יציבה ליקויי יציבה ליקויי יציבה אצל ילדים טיפול בליקויי יציבה טיפול בבעיות גב טיפול בבעיות גב עליון יישור עמוד השדרה בעיות גב ועמוד השדרה ארגונומיה שינה טיפול ביציבה לקויה בעיות יציבה בגיל ההתבגרות, לקות יציבה יציבה לקויה (בעיות גב אצל ילדים יציבה לא נכונה שיפור היציבה  גב כפוף  גיבנת בגב גב כפוף אצל ילדים  גב כפוף בגיל ההתבגרות יציבה נכונה ילדים  בעיות יציבה  קיפוזיס קיפוזיס גבית  קיפוזיס גבי  קיפוזיס בגב קיפוזיס בולט  קיפוזיס מוגבר קיפוזיס טיפול  קיפוזיס אצל ילדים יציבה נכונה יציבה נכונה בהליכה ישיבה נכונה במשרד  ישיבה נכונה מול מחשב  יציבה ותנועה קיפוזיס קל  לקויות יציבה  עמידה רפויה יציבה רפויה כתפיים שמוטות כתפיים שמוטות אצל ילדים כתפיים שמוטות קדימה איך ליישר כתפיים שמוטות טיפול בכתפיים שמוטות כתפיים שמוטות טיפול עמידה כפופה  תיקון גיבנת  כאבי גב יציבה לקויה  יציבה קיפוטית  דרכי טיפול בקיפוזיס   אי נוחות בצוואר צוואר כפוף גיבנת בצוואר  טיפול בגב כפוף  טיפול בקיפוזיס קואורדינציה יציבתית איך לעמוד נכון  קיפוזיס שוירמן מחלת שוירמן טיפול Scheurmann’s disease Scheurmann’s kyphosis |  לורדוזה מותנית  לורדוזיס מותנית, לורדוזיס מותני מוגבר, טיפול בהיפר לורדוזיס לורדוזיס פיזיולוגי מוגבר לורדוזיס  לורדוזיס מותני, לורדוזיס יתר, לורדוזיס טיפול, היפר לורדוזה, קמר מותני, רזה עם בטן בולטת, טיפול בלורדוזיס, טיפול בלורדוזה, לורדוזה מוגברת, יישור לורדוזיס צווארי, יישור לורדוזיס גב, יישור לורדוזיס טיפול, יישור לורדוזיס מותני יישור לורדוזיס מותנית יישור לורדוזיס צווארי טיפול, לורדוזה בגב, קימור מותני מוגבר, הקשתת יתר בגב, לורדוזיס ילדים, היפר לורדוזיס, היפר לורדוזיס טיפול, היפוך לורדוזיס צווארי, טיפול בלורדוזה מותנית בטן בולטת אצל ילדים חגורה ליישור הגב חגורת גב להליכה זקופה חגורה ליישור הכתפיים רצועה אורטופדית ליישור כתפיים חגורת יישור גב,חגורת גב לגב זקוף, שיטות טיפול בבעיות גב  איך לעמוד זקוף, שמירה על גב זקוף, איך ללכת עם גב זקוף, איך לעמוד זקוף, איך ללכת זקוף, איך להתרגל ללכת זקוף, איך ללמוד ללכת זקוף, איך אפשר ללכת זקוף סימן שאלה בגב הליכה כפופה הליכה כפופה אצל ילדים הליכה שפופה עמידה לא יציבה עמידה לא זקופה שיפור יציבה התעמלות לבעיות גב תיקון יציבה איך ליישר את הגב איך אפשר ליישר את הגב איך לזקוף את הגב איך מיישרים גב כפוף  כיצד ליישר את הגב יישור גב כפוף גב עקום טיפול גב עקום גיבנת בעורף טיפול איך אפשר להוסיף גובה, איך להוסיף גובה הוספת גובה איך לשפר גובה תוספת גובה איך להיות גבוהה יותר איך להיות גבוה יותר איך אפשר להיות גבוה יותר איך להיות יותר גבוה איך לא להיות נמוכה  איך אפשר להוסיף גובה  בעיית גובה אצל ילדים בעיות גובה אצל ילדים גורמים המשפיעים על היציבה

 

לקויות כתיבה: דיסגרפיה, דיסגרפיה טיפול, לקות כתיבה- דיסגרפיה, לקות כתיבה, טיפול בדיסגרפיה, לקויות כתיבה, לקויות למידה, לקות למידה מוטורית, טיפול בקשיי כתיבה, ליקויי כתיבה טיפול, קשיי כתיבה אצל ילדים, דיסגרפיה קשיי כתיבה, דיסגרפיה מוטורית, שיפור כתב היד אצל ילדים, קושי בכתיבה אצל ילדים, קושי בכתיבה, קשיים בכתיבה, בעיה גרפו מוטורית, דיסגרפיה גרפו מוטורית, לקות גרפו-מוטורית, קושי גרפומוטורי

 

 

לקויות מוטוריות: לקויות מוטוריות לקות מוטורית ליקויים מוטוריים טיפול בבעיות מוטוריות הפרעות מוטוריות הפרעות מוטוריות אצל ילדים טיפול  בעיות מוטוריות אצל ילדים בעיה מוטורית בעיות מוטוריות שיפור אינטליגנציה תנועתית

 

מוטוריקה גסה/ עדינה: מוטוריקה גסה מוטוריקה עדינה (מוטוריקה גסה אצל ילדים/ מוטוריקה עדינה אצל ילדים מוטוריקה גסה לילדים חיזוק מוטוריקה עדינה שיפור מוטוריקה עדינה שיפור מיומנויות מוטוריקה עדינה חיזוק מוטוריקה גסה שיפור מוטוריקה שיפור מוטוריקה גסה טיפול במוטוריקה עדינה טיפול במוטוריקה גסה קשיים במוטוריקה גסה ילד עם בעיות מוטוריות בבעיות מוטוריקה גסה טיפול בבעיות מוטוריקה גסה בעיה במוטוריקה גסה בעיות במוטוריקה גסה בעיות מוטוריקה גסה בעיה במוטוריקה גסה בעיית מוטוריקה עדינה בעיות במוטוריקה עדינה בעיות מוטוריות בידיים  שיפור יכולות מוטוריות מרכיבי מוטוריקה גסה תיאום בילטרלי

 

נוירולוגיה: שיקום פגיעות נוירולוגיות שיקום נוירולוגי ילדים | דיסטוניה ילדים דיסטוניה טיפול

 

 

סגנון ריצה/ הליכה: שיפור סגנון ריצה ריצה נכונה איך לרוץ נכון לרוץ נכון שיפור יכולת ריצה שיפור מהירות ריצה לילדים שיפור מהירות ריצה בכדורגל ריצה נכונה טיפים ריצה נכונה למתחילים שיפור סגנון הליכה יציבה נכונה בהליכה הליכה ויציבה נכונה תיקון תבניות הליכה, הליכה גרירת רגליים גרירת רגליים גרירת רגליים ילדים שינוי תבניות הליכה שינוי תבנית הליכה ריצה מסורבלת  שיפור טכניקת ריצה שיפור מהירות ריצה שיפור כושר ריצה שיפור זמן ריצה הליכה כפופה הליכה לא זקופה הליכה לא סימטרית הליכה לא נכונה

 

סרבול מוטורי: סרבול מוטורי התפתחותי: דף התמצאות וריכוז נושאים ('תוכן עניינים') סרבול מוטורי ילדים מסורבלות מוטורית סרבול מוטורי סרבול גופני סרבול תנועתי סרבול תנועה dcd טיפול אבחון dcd שיפור קואורדינציה לילדים שיפור קואורדינציה ילדים קושי בתכנון תנועה אינטגרציה בין חושית קשיים בתכנון תנועה ילד תלותי ילדים תלותיים קואורדינציה פיתוח קואורדינציה שיפור קואורדינציה שיפור קואורדינציה מוטורית קואורדינציה ילדים קואורדינציה לילדים אימון קואורדינציה לילדים קואורדינציה מוטורית קואורדינציה חזותית מוטורית קואורדינציה הגדרה קואורדינציה מרחבית  קואורדינציה ספורט תרגילי קואורדינציה עם כדור חוסר קואורדינציה בעיות קואורדינציה אצל ילדים  תיאום יד רגל אבחון סרבול מוטורי  טיפול בסרבול מוטורי סרבול מוטורי טיפול  דיספרקסיה מוטורית דיספרקסיה אצל ילדים  דיספרקסיה טיפול  דיספרקסיה מוטורית טיפול דיספרקסיה ילדים דיספרקסיה התפתחותית הפרעה התפתחותית בקואורדינציה טיפול דיספרקסיה אפרקסיה אצל ילדים אפרקסיה של הילדות אפרקסיה מוטורית אפרקסיה התפתחותית סרבול מוטורי dcd מהו סרבול מוטורי בעיית קואורדינציה תיאום דו צדדי דיוק מוטורי פיזור תנועתי ליקויי קואורדינציה טיפול בסרבול מוטורי בגישה מדעית, בלעדית ומובילה במוטוריקל תסמונת הילד המסורבל  מי הוא הילד המסורבל  הילד המסורבל: ביטוי יומיומי במגוון רחב של תחומי תפקוד

 

פרפקציוניזם/ הימנעות: ילד פרפקציוניסט  ילדים פרפקציוניסטים  ילד נמנע ילדים נמנעים

 

קשב וריכוז: הפרעות קשב וריכוז אצל ילדים הפרעות קשב וריכוז ילדים הפרעת קשב וריכוז ילדים הפרעות קשב וריכוז (ADD/ ADHD) זיכרון עבודה זיכרון עבודה מוטורי זיכרון עבודה תנועתי זיכרון עבודה אקטיבי  הסקת מסקנות שיפור יכולת הסקת מסקנות פונקציות ניהוליות פונקציות ניהוליות וקשב שיפור פונקציות ניהוליות טיפול בהפרעות קשב וריכוז הפרעת קשב וריכוז והיפראקטיביות הפרעת קשב וריכוז הפרעות קשב וריכוז  הפרעות קשב וריכוז טיפול

 

קשר עין-יד-רגל: קשר עין יד, תיאום עין יד, קואורדינציה עין יד תיאום קשר עין יד חיזוק קשר עין יד  שיפור קואורדינציית עין יד, תיאום עין רגל

 

רתיעה מכדור: פחד מכדור רתיעה מכדור תפיסת כדור

 

שיווי משקל: שיווי משקל שיווי משקל ילדים  שיפור שיווי משקל  פיתוח שיווי משקל  שיווי משקל אצל ילדים קושי בשיווי משקל חוסר שיווי משקל אצל ילדים בעיות שיווי משקל אצל ילדים  איבוד שיווי משקל אצל ילדים קושי לשמור שיווי משקל עמידה על רגל אחת קושי עמידה על רגל אחת מערכת שיווי משקל אצל ילדים המערכת הוסטיבולרית גרייה וסטיבולרית עמידה על רגל אחת הליכה עקב בצד אגודל  שיווי משקל בגוף האדם אי שיווי משקל בגוף חוסר שיווי משקל בהליכה חוסר יציבות בהליכה בעיות שיווי משקל אצל מבוגרים חוסר שיווי משקל אצל מבוגרים בעיות שיווי משקל בגיל השלישי טיפול בבעית שיווי משקל חוסר שיווי משקל בעמידה טיפול בבעיית שיווי משקל בעיית שיווי משקל שיווי משקל מוטורי אי יציבות בעמידה

 

שרירים: חיזוק שרירים חיזוק שרירים לילדים חיזוק שרירים ילדים חיזוק שרירים אצל ילדים שרירים רפויים רפיון שרירים רפיון שרירים אצל ילדים חיזוק חגורת כתפיים אצל ילדים איך לחזק חגורת הכתפיים ילדים חיזוק חגורת הכתפיים ילדים חיזוק חגורת הכתפיים לילדים חגורת כתפיים חלשה חגורת כתפיים חלשה אצל ילדים פעילות לחיזוק חגורת הכתפיים שרירים חלשים חולשת שרירים טיפול חולשת שרירים ברגליים חולשת שרירים בידיים חולשת שרירים בכל הגוף חולשת שרירים בילדים חולשת שרירים אצל ילדים חולשת שרירים חמורה שיפור כוח אקסצנטרי, חיזוק שריר אקסצנטרי חיזוק שרירי הידיים לילדים, חיזוק שרירי הרגליים לילדים התעמלות מחזקת לילדים טיפול לחיזוק חגורת הכתפיים שיפור מתח שיפור מתח מקבילים

 

תחושה עמוקה: תחושה עמוקה (תחושה עמוקה/ מערכת פרופריוספציה/ המערכת הפרופריוצפטיבית/ proprioception) תחושה עמוקה טיפול קינסטזיה גרייה פרופריוצפטיבית

 

תכנון תנועה: תכנון תנועה אצל ילדים תכנון תנועה שיפור תכנון תנועה

 

טיפול בילדים המגיעים מחו"ל

 

 

מיומנויות :

 

לימוד מיומנויות ספורט/ תנועה: לימוד מיומנויות מוטוריות לימוד מיומנויות ספורט פיתוח מיומנויות מוטוריות, שיפור מיומנויות תנועה, פיתוח מיומנויות תנועה, שכלול מיומנויות תנועה, שיפור מיומנויות כדור, לימוד מיומנויות כדור  לימוד מיומנויות תנועה לימוד קפיצה בחבל לימוד כדרור לימוד כדרור בכדורסל לימוד תפיסת כדור רתיעה מכדור קושי בתפיסת כדור לימוד דהרות לימוד דילוגים לימוד קשירת שרוכים למידה מוטורית  למידה מוטורית אצל ילדים תיאוריות מדעיות מובילות בלמידה מוטורית מיומנויות ספורט  לימוד כדורגל לימוד כדורסל לימוד כדורסל לילדים/ לימוד כדורגל לילדים שיפור עוצמת הבעיטה, שיפור חוזק הבעיטה ,שיפור דיוק הבעיטה, שיפור טכניקת בעיטה 

 

 

לימוד אופניים: לימוד רכיבה על אופניים לילדים מדריך רכיבה על אופניים לילדים אייל ציוני רכיבה על אופניים מורה ללימוד רכיבה על אופניים מדריך רכיבה על אופניים למבוגרים ללמוד לרכוב על אופניים לימוד נסיעה על אופניים לימוד רכיבה על אופניים בשיטת מוטוריקל לימוד רכיבה על אופניים בשרון לימוד רכיבה על אופניים ברעננה לימוד רכיבה על אופניים בנתניה לימוד רכיבה על אופניים כפר סבא לימוד רכיבה על אופניים בכפר סבא לימוד רכיבה על אופניים הרצליה לימוד רכיבה על אופניים בפארק הירקון לימוד רכיבה על אופניים לילדים כפר סבא לימוד רכיבה על אופניים הוד השרון לימוד רכיבה על אופניים לילדים בחולון לימוד רכיבה על אופניים בראשון לציון לימוד נסיעה באופניים ללא גלגלי עזר לימוד נסיעה על אופניים ללא גלגלי עזר הדרכת רכיבה על אופניים  לומדים לרכוב על אופניים לימוד רכיבה על אופניים ללא גלגלי עזר לימוד רכיבה על אופניים תל אביב לימוד אופניים לילדים  ללמוד לרכוב על אופניים  לימוד אופניים לילדים בלי גלגלי עזר לימוד אופניים ללא גלגלי עזר רכיבה על אופניים ללא גלגלי עזר ללמוד לרכב על אופניים למבוגרים ללמוד לרכב על אופניים לילדים ללמוד לרכב על אופניים בגיל מבוגר שיעורי רכיבה על אופניים למבוגרים שיעורי רכיבה על אופניים לילדים  שיעורי רכיבה על אופניים לנשים  לימוד רכיבה על אופניים למבוגרים ללמוד לרכוב על אופניים לילדים ללמוד לרכב על אופניים לימוד רכיבת אופניים לילדים לימוד רכיבה על אופניים לנשים לימוד רכיבה על אופנים למבוגרים לימוד רכיבה על אופניים למבוגרים תל אביב לימוד רכיבה על אופניים לבעלי מוגבלויות לימוד רכיבה על אופניים חשמליות לימוד רכיבה על אופניים חשמליים חרדה רכיבה על אופניים פחד מרכיבה על אופניים פחד מנפילה מאופניים

איך לבחור אופניים לילד  טיפים לקניית אופניים, איך בוחרים אופניים, איך לבחור אופניים לילד, מידות אופניים לפי גובה, מידות אופניים לילדים, טבלת מידות אופניים לילדים, איך לבחור אופניים לפי גובה, טבלת מידות אופניים לפי גובה רוכב, איך מודדים מידת אופניים, איך מתאימים אופניים לגובה, התאמת אופניים לגובה הילד, מדריך לקניית אופניים לילדים, מידת אופניים לפי גובה הרוכב, התאמת אופניים לרוכב, התאמת אופניים לפי גובה, כיצד בוחרים אופניים לילדים, קניית אופניים לילדים, התאמת אופניים לרוכב, מה לבדוק בקניית אופניים  איך בוחרים אופניים לילד

 

לימוד רולר-סרפר: לימוד רולר סרפר (לימוד החלקה על רולר סרפר/ לימוד רכיבה על רולר סרפר/ לימוד נסיעה על רולר סרפר)

 

לימוד רולר-בליידס: לימוד רולר בליידס לילדים, לימוד רולר בליידס למבוגרים, מורה לרולר בליידס, מדריך רולר בליידס, בית ספר לרולר בליידס, לימוד רכיבה על גלגיליות, לימוד החלקה על גלגליות, לימוד החלקה על סקטים, לימוד החלקה על רולר בליידס, לימוד רכיבה על רולר בליידס, לימודי רולר בליידס, איך לומדים רולר בליידס, לימוד רכיבה על גלגיליות, שיעורי רכיבה על רולרבליידס, שיעורי רולרבליידס, שיעורי רולר, שיעורי החלקה על רולר בליידס, שיעורי רולר בליידס, שיעור רולר בליידס, שיעורים פרטיים רולר בליידס, שיעורים פרטיים רולר בליידס, שיעור פרטי רולר בליידס, שיעור רולר בליידס תל אביב, רולר בליידס שיעורים, רולר בליידס שיעור, רולר בליידס לימוד לימוד רולר בליידס לימוד גלגיליות ׀  לימוד נסיעה על רולר בליידס ׀ לימוד רכיבה על רולרבליידס למבוגרים  לימוד רכיבה על רולר בליידס ׀ לימוד סקטים ׀ לימוד רולרבליידס ׀ לימוד רולרס ׀ רולרבליידס לימוד,

 

לימוד סקייט בורד/ לונגבורד/ קארבר: לימוד סקייט בורד לימוד סקייטבורד לימוד רכיבה על סקייטבורד לימוד סקיטבורד לימוד סקייטבורד למתחילים  שיעורי רכיבה על סקייטבורד  מדריך סקייטבורד  מדריך סקייטבורד למתחילים מדריך ללימוד סקייטבורד  מדריך רכיבה על סקייטבורד הדרכת סקייטבורד לימוד סקייטבורד מורה לסקייטבורד לימוד סקייטבורד למתחילים  לימוד על סקייטבורד  קורס סקייטבורד | לימוד לונגבורד | לימוד קארבר

 

 

 

 

מוצאים עניין ב- השמנת יתר אצל ילדים? רוצים ללמוד את שיטתנו ולהוביל בשטח? לחצו: מוטורי School: תרפיה בתנועה תרפיה בתנועה לימודים תרפיה בתנועה לילדים טיפול בתנועה לימודים הכשרת מטפלים בתנועה לימודי טיפול בתנועה לימודי טיפול בילדים לימודים טיפול בילדים קורס טיפול בילדים לימודים טיפול בתנועה לימוד תרפיה בתנועה קורס טיפול בתנועה ספורט טיפולי לימודים

 

 

 

ראו גם: תשובות לשאלות נפוצות FAQ's

 

 

 

חזרה לראש הדף

 

 

 

 

 

 

 

 

הערה: כל הקישורים המודגשים להלן, הינם דפים/ תחומי טיפול נוספים באתר!

אתר מוטוריקל המחודש ׀ סלוגנים  קריאייטיב ׀ לורדוזיס טיפול ׀ בעיות אורטופדיות בילדים ׀ פרונציה של כף הרגל ׀ פלטפוס אצל ילדים ׀ יישור יתר בברך ׀ כפות רגליים פונות פנימה ׀ גיד אכילס קצר ׀ הפרדת תנועה ׀ שיפור ביטחון עצמי אצל ילדים ׀ לימוד קארבר ׀ קשר עין יד תיאום עין רגל ׀ דיסגרפיה טיפול ׀ חציית קו אמצע ׀ התנהלות איטית אצל ילדים ילד איטי ׀ פונקציות ניהוליות ׀ חוג ספורט מוטורי לילדים חוג מוטוריקה גסה ׀ מאמן כושר אישי לילדים ׀ ילד נופל הרבה ׀ ויסות כוח ויסות תנועה ׀ היפרטוניה טונוס שרירים גבוה אצל ילדים ׀ לימוד רכיבה על אופניים ללא גלגלי עזר ׀ קואורדינציה בנהיגה ׀ אבחון סרבול מוטורי ׀  אבחון מוטורי ׀ אבחון יציבה ׀ אבחון בעיות מוטוריות אבחון מוטוריקה גסה ׀ התארגנות במרחב ׀ טיפול בסרבול מוטורי  דיספרקסיה מוטורית ׀ שיטת מוטוריקל-מאמר בכתב העת הישראלי לרפואת ילדים ׀ מאמר היפוטוניה ׀ מאמר DCD ׀ מילון מונחים ׀ ימי עיון התפתחות הילד ׀ יום הולדת ספורט לילדים יום הולדת ספורטיבי לילדים ׀ ביקורי-בית ׀ טיפול בתנועה לילדים ספורט טיפולי לילדים פיזיותרפיה לילדים ריפוי בעיסוק לילדים תרפיה בתנועה

 

All rights reserved to Eyal Tzioni © 2006-2021
כל הזכויות שמורות לאייל ציוני. העתקת או שימוש כלשהו במידע, פרסום או שימוש מסחרי בקבצים ללא רשות הבעלים אסורה על פי חוק.